آخرین اخبار

افزایش وام خودرو تا دو ماه آینده

یک مقام مسوول در بانک مرکزی در حالی از تعیین تکلیف وام خودرو طی دو ماه آینده خبر داد که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان رشد تسهیلات خودرو در شرایط فعلی می‌تواند منجر به تحریک بازار شود.

به گفته بسیاری از دست اندرکاران، بازار خودرو هم‌اکنون در رکود بسر می‌برد و افزایش عرضه از سوی خودروسازان، با سکوت تقاضا روبرو شده است.

در همین حال هر چند روند صعودی افزایش قیمت در کاهش تقاضا بی‌تاثیر نبوده، اما از ابزار‌هایی که در گذشته منجر به تحریک بازار خودرو می‌شد نیز خبری نیست. پیش از این فعالیت گسترده شرکت‌های لیزینگی و همچنین فروش اقساطی خودرو توسط تولید‌کنندگان، به‌طور چشمگیری در فروش خودرو تاثیرگذار بود حال آنکه با افت تولید 50 درصدی خودرو، روش‌های مذکور نیز دیگر کارساز نبود.

در این بین اما بسیاری از متقاضیان خودرو به افزایش وام خودرو به تناسب قیمت‌های ارائه شده از سوی مراجع قیمت‌گذاری چشم داشتند، حال آنکه تعیین میزان وام خودرو ظاهرا طلسمی شده که شکست آن یک‌سال و اندی است به‌طول انجامیده است.

حال با توجه به اینکه تولید خودرو هم‌اکنون روند صعودی پیدا کرده، تعیین تکلیف وام خودرو از سوی شورای پول و اعتبار ضروری به نظر می‌رسد. درهمین زمینه یک مقام مسوول در بانک مرکزی ضمن اعلام خبر تعیین تکلیف وام خودرو تا دو ماه آینده از میزان افزایش آن اظهار بی‌اطلاعی کرد.

وی تاکید کرد که تجدید نظر در وام خودرو هم‌اکنون در دستور کار شورای پول و اعتبار قرار گرفته و اعضای این شورا به‌زودی در مورد میزان سقف وام مذکور تصمیم گیری خواهند کرد.

پیش از این مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی از احتمال دو برابر شدن رقم فعلی وام خودرو خبر داده بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.