آخرین اخبار

به خطر افتادن جان انسان‌ها با بی توجهی به کیفیت قطعات خودرو

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: به طور قطع درصدی از تصادفات به دلیل نامرغوب بودن قطعات خودرو رخ می دهد و جان انسان ها را با خطر مواجه می کند بنابراین برای کاهش آن پلیس راهنمایی و رانندگی نیز می تواند در این زمینه برنامه هایی را اجرا کند.

سردار حسینی با اشاره به عدم وجود آمار تصادفات خودرویی به علت بی کیفیتی و غیر استاندارد بودن قطعات یدکی آن، اظهار کرد: متاسفانه در زمینه وجود آمار مختص به این نوع تصادفات، اطلاعاتی در حوزه تخصصی ما ثبت نشده است و نمی توان به درستی آمار و پاسخی برای این علت تصادفات خودرویی عنوان کرد.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با تاکید بر فروش و توزیع لوازم یدکی نامرغوب در بازار، عنوان کرد: برخی مصرف کنندگان به علت ارزانی قطعات یدکی غیر استاندارد آن را خریداری کرده و توجهی به کیفیت کالاها ندارند، همین موضوع سبب برخی تصادفات در حین رانندگی می شود.

وی تصریح کرد: بی توجهی به استاندارد بودن لوازم یدکی و قطعات خودرو می تواند جان انسان ها را با خطر مواجه کند، بنابراین مسئولان امر باید به این مسئله توجه کرده و برای کاهش تصادفات، پس از بررسی موضوع راه حل ها و برنامه های مختلفی را پیش بینی و عملیاتی کنند.

سردار حسینی با بیان اینکه پی گیری کیفیت قطعات خودرو بر عهده پلیس راهور نیست، عنوان کرد: درست است که پی گیری کیفیت قطعات خودرو بر عهده خودروسازان است اما می شود این موضوع را مورد بررسی قرار داده و برای کاهش تصادفات ناشی از بی کیفیتی و نامرغوب بودن قطعات خودرو برنامه های مختلفی در پلیس راهنمایی و رانندگی نیز انجام داد.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ ضمن اشاره به برخی راه حل ها در زمینه فرهنگسازی و همچنین برنامه های عملیاتی و اجرایی برای کاهش آنر تصادفات ناشی از غیر استاندارد بودن قطعات خودرو، خاطر نشان کرد: این مسئله جان انسانها را نشانه رفته است بنابراین موضوع بسیار مهمی است و نباید از کنار آن به راحتی گذشت.

وی با تاکید بر اینکه می توان در هنگام معاینات فنی خودروها تمهیداتی برای این مسئله نیز در نظر گرفت، عنوان کرد: اگر چه تاکنون چنین دستورالعملی در دستور کار ما قرار نگرفته است اما می توان این موضوع را مورد بررسی قرار داد و استانداردی برای آن در نظر گرفت.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.