آخرین اخبار

بررسی افزایش غیرقانونی قیمت خودرو در جلسه بعدی شورای رقابت

عضو ناظر شورای رقابت از بررسی افزایش غیرقانونی قیمت برخی خودروهای داخلی در جلسه آینده این شورا خبر داد.

به گزارش کارنت به نقل از فارس،عیسی امامی در گفت‌ و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره به افزایش غیرقانونی قیمت برخی خودروهای داخلی، اظهار داشت: اگر خودروسازان برای این کار خود استدلالی دارند، باید اسناد و مدارکشان را به شورای رقابت ارائه کنند تا مورد بررسی قرار گیرد.

وی تصریح کرد: معاون اول رئیس جمهور در بخشنامه‌ای رسماً اعلام کرد که دولت با هرگونه افزایش قیمت مخالف است، مگر اینکه برای این کار با دولت هماهنگی صورت گرفته باشد، به همین دلیل باید ببینیم افزایش قیمت خودرو مورد تأیید دولت بوده است و آیا استدلال خودروسازان در این مورد قابل قبول است یا خیر.

امامی با بیان اینکه جلسه قبلی شورای رقابت به دلیل به حد نصاب نرسیدن اعضا، تشکیل نشد، گفت: تخلف خودروسازان در قیمت‌گذاری خودرو به صورت جدی از طرف شورای رقابت پیگیری خواهد شد و ما نیز به عنوان اعضای ناظر بر شورا، مطالبات مردم را در این مورد پیگیری خواهیم کرد.

به گزارش فارس، شرکت‌های ایران خودرو و سایپا اخیراً نسبت به افزایش قیمت محصولات خود اقدام کرده‌اند و دلیل این موضوع را افزایش یک درصدی مالیات بر ارزش افزوده عنوان کردند. این در حالی است که قیمت برخی محصولات مانند تندر۹۰ و سراتو بیش از یک میلیون تومان افزایش یافته و خودروسازان دلیل این افزایش قیمت را نصب ایربگ و یا افزایش قیمت تمام شده تولید این خودروها عنوان می‌کنند.

به این ترتیب خودروسازان برای افزایش قیمت محصولات خود از محل نصب ایربگ یا افزایش قیمت تمام شده بدون مصوبه شورای رقابت عمل کرده اند که خلاف قانون است.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.