آخرین اخبار

شاخص های کیفی خودرو سازان جهانی، راهبرد ایران خودرو

گردهمایی و هم اندیشی مدیران کیفیت گروه صنعتی ایران خودرو به منظور بحث و تبادل نظر در خصوص راهبردها و رویکردهای کیفیت در سال جدید و بهره گیری از توان و ظرفیت های موجود در راه دست یابی به اهداف رقابتی برگزار شد

به گزارش کارنت به نقل ازایکو پرس، در این گردهمایی که به دعوت مجتبی استادرحیمی، معاون کیفیت ایران خودرو برگزار شد، بیش از 40 نفر از مدیران و مسوولان کیفیت ایران خودرو و شرکت های تابعه حضور داشتند.

در آغاز این نشست، استادرحیمی سال گذشته را سالی پرچالش اما موفق در حوزه تولید توصیف کرد و رفع مشکل خودروهای ناقص و تحقق اهداف تعیین شده را از جنبه های موفقیت ایران خودرو در این خصوص دانست.

معاون کیفیت ایران خودرو از ماموریت های سنگینی سخن گفت که در سال جدید برای حوزه کیفیت تعیین شده و نیاز به تعریف برنامه و هدف دارد. وی اظهار کرد: سال گذشته رویکرد و راهبرد کیفیت به طوری بود که تمامی فعالیت های کیفیت، اهداف و تغییرات در جهت خودروساز شدن پیش برود.

استادرحیمی بررسی و شناخت شاخص ها و اهداف کیفیتی در سطح خودروسازان جهانی را مهمترین رویکرد کیفیت در گروه صنعتی ایران خودرو برای تعیین و تدوین برنامه ها ذکر کرد و افزود: سلامت قطعات ورودی، محصول نهایی و آن چه به دست مشتری می رسد، رویکرد مهم دیگری است که در زنجیره فرایندهای تولید تا فروش به اجرا در خواهد آمد.

وی با تاکید بر اولویت اقدامات پیش‌گیرانه در مورد کیفیت، اظهار کرد: در سال گذشته، بیش‌تر اقدامات واکنشی بوده و هرچند روی برنامه های پیش‌گیرانه کار شد، اما از آن جا که این بخش در بلند مدت نتیجه می دهد، در سال 93 کم‌تر شاهد نتایج آن بودیم.

استادرحیمی در پایان سخنان خود از ضرورت ایجاد تغییرات اساسی در زمینه کیفیت و جرقه ای که فاصله با خودروسازان جهانی را کم کند، سخن گفت.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.