آخرین اخبار

تدبیر خودروسازان برای تثبیت و کاهش قیمت

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت : با کاهش نرخ ارز و افت قیمت خودروهای وارداتی خودروسازان ناگزیر به بازنگری در نرخ ها خواهند شد، زیرا در غیر این صورت با افت متقاضی در بازار مواجه خواهند شد.

محسن بیگلری افزود : قطعا کاهش نرخ ارز، در قیمت واردات قطعات و هزینه تولید آنها تاثیر خواهد گذاشت به همین جهت هر گونه افزایش قیمت محصولات داخلی در شرایط کنونی به هیچ عنوان به صلاح خودروسازان و مشتریان نیست.

وی با اشاره به طرح تقاضای خودروسازان مبنی بر محاسبه نرخ تورم و افزایش قیمت خودروهای داخلی در سال جاری،اظهار داشت : خودروسازان در شرایط کنونی برای بازنگری در قیمت ها عجله نکنند، زیرا با نهایی شدن توافقات و رفع تحریم ها و تاثیر آن بر کاهش نرخ ارز، قیمت خودروهای وارداتی افت خواهد کرد بنابراین در هم اکنون فرصت مناسبی برای تقاضای افزایش قیمت خودروهای داخلی نیست.

نماینده سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد :البته برنامه ریزی و تلاش و همت خودروسازان در شرایط بحرانی حاکم بر اقتصاد و تولید کشور در حوزه کیفی و کمی قابل توجه است اما انتظار می رود در سال جاری با توجه به آینده مثبت توافقات به جای پرداختن به قیمت ها صرفا تلاش بیشتری در حوزه کیفیت و ایمنی خودروها نماید.

بیگلری افزود : انتظار می رود با توجه به توافقات صورت گرفته در سال جاری قیمت خودرو افزایش نیابد و خودروسازان تنها در جهت تثبیت قیمت و کیفیت تولیدات داخلی و توازن در این دو بخش تلاش بیشتری داشته باشند.

وی تاکید کرد : مسلما با افزایش قیمت خودروهای داخلی، مردم تمایل چندانی به خرید آن نخواهند داشت، چرا که فاصله قیمتی با خودروهای وارداتی کاهش یافته و عمده مشتریان مایل به خرید خودروهای وارداتی خواهند بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.