آخرین اخبار

امسال، خروج بیش از ۳۰۰ هزار خودرو فرسوده

معاون سازمان محیط زیست، از برنامه ریزی برای خروج بیش از ۳۰۰ هزار دستگاه خودروی فرسوده از ناوگان حمل و نقل کشور در سال ۹۴ خبر داد.

معاون سازمان محیط زیست، از برنامه ریزی برای خروج بیش از ۳۰۰ هزار دستگاه خودروی فرسوده از ناوگان حمل و نقل کشور در سال ۹۴ خبر داد.
دکتر سعید متصدی در گفت‌وگو با مهر افزود: سال گذشته رکورد بسیار خوبی در زمینه خروج خودروهای فرسوده داشتیم و توانستیم ۳۰۰ هزار خودروی فرسوده را از ناوگان حمل و نقل خارج کنیم.
وی با بیان اینکه خروج این تعداد خودروی فرسوده در طول سال‌های اخیر بی‌سابقه بوده است، اظهار داشت: این اقدام با همکاری معاونت اجرایی رئیس‌جمهور و ستاد سوخت انجام شد.
معاون محیط‌ زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: خروج خودروهای فرسوده تاثیر بسیار زیادی در کاهش آلودگی هوا، کاهش مصرف سوخت و در نتیجه منابع کشور دارد.
به گفته متصدی، در حال حاضر هماهنگی‌های لازم با معاونت اجرایی ریاست جمهوری و ستاد سوخت انجام شده و رایزنی‌های خوبی صورت گرفته و از سوی سازمان محیط زیست پیشنهاد شد به جای اینکه هزینه مربوط به خروج خودروهای فرسوده را از وارد‌کنندگان دریافت کند، سند خودروی فرسوده را تحویل بگیرد که این اقدام تحول بسیار خوبی در خروج خودروهای فرسوده ایجاد می‌کند.
وی یادآور شد: برای سال ۹۴ با همکاری ستاد سوخت و وزارت کشور و سازمان محیط زیست بحث حمایت از خروج خودروهای فرسوده از ناوگان حمل و نقل دنبال می‌شود و امیدواریم که رکورد سال ۹۳ در خروج این خودروها در سال ۹۴ زده شود.
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.