آخرین اخبار

پژو باید امتیازات بیشتری به کشورمان بدهد

عضو کمیسیون صنایع مجلس با یادآوری اینکه در سال 90 به علت قطع صادرات قطعات پژو تولید خودروسازی کشور به میزان 50 درصد دچار افت شد، گفت: تولیدات پژو در کشورمان به‌روز نیست.

به گزارش کارنت به نقل از فارس، حسین گروسی عضو کمیسیون صنایع مجلس و نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شرکت پژو تاکنون یک ریال در ایران سرمایه‌گذاری نکرده است، گفت: تولیدات پژو در کشورمان به روز نیست.

وی با یادآوری اینکه در سال 90 به لحاظ عدم سرمایه‌گذاری پژو در ایران و قطع صادرات قطعات تولید خودروسازی کشور به میزان 50 درصد دچار افت شد و از یک میلیون و 600 هزار در سال به 700 هزار خودرو کاهش یافت، اظهار داشت: پژو باید 50 درصد قرارداد خود را با کشورمان در ایران سرمایه‌گذاری کند و چند خودروی به روز خود را به ایران صادر کند، نه اینکه صرفاً به فروش قطعات بپردازد.

گروسی از عدم آمادگی شرکت‌های خودروسازی ایران همچون تویوتا و اپل برای صادرات خودرو به کشورمان سخن گفت و خاطرنشان کرد: پژو اخیراً پذیرفته است که 50 درصد در ایران سرمایه‌گذاری کند، چرا که تولید این شرکت در مقایسه با شرکتی همچون تویوتا که 12 میلیون خودرو در سال تولید می‌کند بسیار پایین است و در حدود 2 الی 3 میلیون است.

عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: بازار خودروی ما همواره در اختیار پژو بوده و نبض خودروی کشور را در اختیار داشت، اما اگر این شرکت می‌خواهد واردات محصولاتش ادامه داشته باشد، باید امتیازات بیشتری از جمله صدور خودروهای به روز خود را به ایران در دستور کار قرار دهد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.