آخرین اخبار

«پژو» بدون یک ریال سرمایه‌گذاری بخشی از بازار ایران را گرفت

عضو هیات رئیسه مجلس گفت: شرکت پژو فرانسه بدون داشتن یک دفتر و یک ریال سرمایه‌گذاری سهم خود را از بازار ایران به دست آورد و باید گفت که با وضعیت فعلی نمی‌توان ‌آینده روشنی را برای صنعت خودروسازی کشور متصور بود.

به گزارش کارنت به نقل از فارس، سیدشریف حسینی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به قراردادهای خودروسازان کشور با شرکت‌های فرانسوی، گفت: شرکت پژو فرانسه بدون داشتن حتی یک دفتر و بدون یک ریال سرمایه‌گذاری در ایران توانست سهمی از بازار کشورمان را به خود اختصاص دهد.

وی افزود: با وضعیتی که ما امروز شاهد آن هستیم می‌بینیم که ‌می‌شد قراردادهای بهتری در مقایسه با قرارداد پژو فرانسه با شرکت‌های دیگر به امضا رساند.

عضو کمیسیون صنایع مجلس همچنین اظهار داشت: مهم‌ترین مقوله در بحث خودروسازی داشتن تحقیق و توسعه در این بخش است و اگرچه گام‌هایی در این زمینه برداشته شده اما همکاری مشترک با کشورهای صاحب سبک و تکنولوژی در خودروسازی در آن دیده نمی‌شود.

حسینی در ادامه خاطرنشان کرد: اگر خودروسازی کشور به همین منوال به مسیر کاری خود ادامه دهد هدف و آینده مشخص را نمی‌توان برای آن متصور بود و تنها با نگاه جدید و سرمایه‌گذاری مشترک در بخش تولید، تکنولوژی و … است که می‌توان آینده خوبی را برای صنعت خودروسازی کشور متصور بود.

وی در پایان با تاکید بر افزایش کیفیت خودروهای تولید داخل گفت: به رغم افزایش قیمت خودرو در کشور اما ما شاهد افزایش کیفیت خودروهای تولیدی نیستیم که این باعث می‌شود تا رغبت مردم به خودروهای چینی بیشتر شده و حمایت از تولید داخلی کاهش پیدا کند که این برای تولید داخلی ما بسیار خطرناک است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.