آخرین اخبار

لوتوس در راه ایران

اگر تاکنون به این فکر می‌کردید که با قوانین جدید واردات خودرو باید با سوپراسپرت سواری در ایران خداحافظی کنید، باید بگوییم که تصورتان نادرست بوده است.

یکی از بزرگان هندلینگ جهان در حال ورود به خیابان‌های کشور است. لوتوس الیزه S 2015 خودرویی است که با قوانین کنونی نیز امکان واردات به کشور را دارد و این مهم اکنون در حال انجام است.

لوتوس الیزه ۲۰۱۵ یک بازنگری کلی در فلسفه طراحی لوتوس با حفظ اصالت‌های طراحی این خودرو به حساب می‌آید. کمتر کسی است که در هندلینگ بالای محصولات لوتوس در جهان تردید داشته باشد تا آنجا که این خودرو بارها توانسته‌ در این زمینه سوپراسپرت‌های بزرگ را شکست دهد.

در لوتوس الیزه ۲۰۱۵ با اصلاحات طراحی شاسی‌، هندلینگ خودرو از آنچه در گذشته بود نیز بهتر شده است. پیشرانه این خودرو ۱۸۰۰ سی‌سی چهار سیلندر است. اما اصلاً به حجم آن توجه نکنید این پیشرانه می‌تواند ۲۱۷ اسب بخار قدرت تولید کند. چیزی که در هیچ موتور ۱۸۰۰ سی‌سی استانداردی تا قبل از آن در ایران ندیده‌ایم. به مدد گیربکس دستی شش سرعته این خودرو می‌تواند در مدت زمان ۴٫۶ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد. این شتاب به راحتی لوتوس الیزه را در ردیف خودروهای سوپراسپرت قرار می‌دهد. حداکثر سرعت خودرو نیز نزدیک به ۲۳۴ کیلومتر در ساعت است.

گفته می‌شود قیمت این خودرو در بازار ایران بین ۳۰۰ تا ۳۵۰ میلیون تومان خواهد بود.
به طوری که لوتوس الیزه S2015 به عنوان یک مینی‌ سوپراسپرت و با این قیمت رقیبی در بازار ایران نخواهد داشت.

مدیرعامل شرکت خودروسازی لوتوس نیز از قطعی شدن نمایندگی رسمی این برند خودرویی در ایران خبر داده است. ژان مارک گیلس در گفت‌وگو با روزنامه دیلی تلگراف با بیان اینکه استراتژی‌های توسعه لوتوس در حال بازنگری است می‌گوید: این شرکت با بررسی مجدد نقشه راه خود برای افزایش فروش در سطح جهان برنامه های ویژه ای را طراحی کرده است.

وی می‌افزاید: یکی از مهمترین برنامه های لوتوس در سال مالی جاری افزایش دفاتر فروش در کشورهای مختلف است. در این راستا تاکنون مذاکرات گشایش ۲۰ دفتر فروش و نمایندگی جدید انجام گرفته است. همچنین در شش ماه گذشته مذاکرات قطعی در خصوص افتتاح ۹ نمایندگی و دفتر فروش به مراحل نهایی رسیده است که از جمله آنها یک دفتر در فیلیپین و یک دفتر در ایران است.

گیلس با بیان اینکه در کنار برنامه های افزایش فروش، طرح های توسعه در خصوص افزایش تولید نیز در حال اجرا است می‌گوید: تمرکز تولید با سرعت بیشتری روی سه مدل اگزیگ، الیس و اوورا خواهد بود. به گفته وی با بهینه‌سازی این خودروها لوتوس تلاش می کند تا یک رانندگی اسپرت و لذت بخشی را به خریداران خود تقدیم کند. به گفته مدیرعامل لوتوس رشد فروش خودروهای این شرکت در سال ۲۰۱۴ میلادی با شتاب بالایی دنبال شده است. به گونه ای که از ابتدای سال ۲۰۱۴ تا کنون خودروهای لوتوس با رشد ۲۱‌درصدی در سطح اروپا و رشد ۴۶‌درصدی در سطح جهان رو به رو بوده‌اند.

گفتنی است لوتوس ایران بر روی اینستاگرام خود به آدرس LOTUS CAR IRAN قرار است جزئیات بیشتری را از مراحل ورود مدل الیزه S2015 به بازار کشور در اختیار علاقه‌مندان قرار دهد.

لوتوس الیزه2

lotus2

 

اولین خودرو‌های لوتوس انگلستان در ایران را بشناسید

رونمایی از اولین محصولات لوتوس انگلستان در ایران / تصاویر

مشخصات فنی لوتوس الیزه

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.