آخرین اخبار

سود بازرگانی خودرو‌های برقی امسال صفر است

معاون محیط انسانی سازمان محیط زیست با بیان اینکه توسعه خودرو‌های برقی منجر به کاهش آلودگی هوا می‌شود، گفت: سود بازرگانی خودرو‌های برقی امسال صفر است.

به گزارش کارنت به نقل از تسنیم، سعید متصدی در خصوص تاثیر توسعه خودرو و موتورسیکلت برقی در کاهش آلودگی هوا اظهار داشت: بحث استفاده از موتورسیکلت برقی سال گذشته در راستای کاهش آلودگی هوا مطرح شد و شاهد استقبال در این زمینه بودیم.

وی ادامه داد: سال گذشته سود بازرگانی خودرو‌های برقی و هیبریدی را صفر کردیم و امسال نیز سود بازرگانی این خودرو‌ها صفر است.

معاون محیط انسانی سازمان محیط زیست با بیان اینکه مقرر شده است که وزارت صنایع برنامه خود را در زمینه توسعه موتورسیکلت برقی ارائه کند که این امر امسال محقق خواهد شد.

خروج خودرو‌های فرسوده و کاهش قابل توجه آلودگی هوا

متصدی با اشاره به اینکه یکی از اقدامات مناسب در زمینه کاهش آلودگی هوا، تولید باتری لیترومی بود که وزارت دفاع این امر را انجام داده و باتری‌ها را تولید کرده است، افزود: توسعه خودرو و موتورسیکلت برقی در کشور بسیار مهم است.

وی اظهار داشت: توسعه وسایل فوق در کاهش آلودگی هوا نقش موثری دارد.

متصدی با اشاره به تاثیر اقدامات سازمان حفاظت محیط زیست در بهبود کیفیت هوای تهران، گفت: اقداماتی نظیر بهبود کیفیت سوخت توزیعی بسیار اثر گذار بود و امیدواریم با خروج خودروهای فرسوده و اجرایی کردن این موضوع بتوانیم کاهش قابل توجهی در آلودگی هوا داشته باشیم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.