آخرین اخبار

اجرای طرح پیمایش سوخت خودروهای سنگین در قزوین

مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان قزوین گفت: طرح پیمایش سوخت خودروهای سنگین از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری اجرایی می‌شود.

به گزارش کارنت به نقل از فارس، حسین عادلی  در قزوین با اشاره به ضرورت جلوگیری از قاچاق سوخت اظهار کرد: مقدار قابل توجهی از سوخت‌های قاچاق شده در استان‌های مرکزی و غیرمرزی اتفاق می‌افتد.

وی افزود: بسیاری از متخلفانی که قصد خروج غیرقانونی سوخت از کشور و قاچاق آن را دارند در ابتدای حرکت که در استان‌های مرکزی و غیرمرزی انجام می‌شود، برنامه‌ریزی لازم را انجام می‌دهند.

مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان قزوین خاطرنشان کرد: به تازگی یک طرح اجرایی برای جلوگیری از قاچاق سوخت تدوین شده است که تعدادی از دستگاه‌های اجرایی، مسئولیت اجرای آن را بر عهده دارند.

عادلی ادامه داد: این طرح با عنوان طرح پیمایش سوخت خودروهای سنگین معرفی شده و برنامه توزیع سوخت به خودروهای با سوخت گازوئیل را مدیریت می‌کند.

این مسئول با اشاره به نحوه اجرای طرح پیمایش سوخت خودروهای سنگین بیان کرد: بر اساس برنامه، میزان مسافتی که طی کرده و خواهد پیمود و میزان سوختی که در آخرین سوخت‌گیری انجام داده است، می‌تواند مجدد سوخت‌گیری کند.

مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان قزوین توضیح داد: بر اساس این طرح، میزان سوختی که یک خودرو در یکی از جایگاه‌ها دریافت، مقدار نیاز آن خودرو به سوخت برای ادامه مسیر و مقدار مسافتی را که کرده با استفاده از کارت سوخت به دست ‌می‌آید.

عادلی اضافه کرد: انجام این طرح می‌تواند به صورت چشم‌گیری از قاچاق و خروج غیرقانونی سوخت از کشور جلوگیری کند؛ چراکه هر خودرو به اندازه نیاز خود، سوخت دریافت می‌کند.

این مسئول یادآور شد: سوخت ارائه شده در مقایسه با بسیاری از کشورها از جمله برخی کشورهای همسایه مانند عراق، هزینه پایین‌تری دارد و این امر، انگیزه بالایی برای قاچاق فرآورده‌های مختلف نفتی ایجاد می‌کند.

مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان قزوین مطرح کرد: در برخی از کشورهای منطقه، هزینه هر لیتر سوخت ارائه شده، بالغ بر دو یا سه برابر جمهوری اسلامی ایران بوده که بیانگر اهمیت توجه بیش از پیش به اجرای طرح پیمایش سوخت خودروهای سنگین در کشور و استان قزوین است.

عادلی بیان کرد: زیرساخت و توافق‌های لازم برای انجام طرح پیمایش سوخت خودروهای سنگین انجام شده و از اردیبهشت ماه سال جاری این طرح، فعالیت اجرایی خود را آغاز می‌کند.

وی تصریح کرد: در طرح پیمایش سوخت خودروهای سنگین، علاوه بر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان قزوین، اداره‌کل حمل و نقل پایانه‌ها و اداره مخابرات این استان نیز مشارکت دارند.

مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان قزوین خاطرنشان کرد: اداره مخابرات، مسئولیت نیازهای اطلاعات و مخابراتی در خصوص میزان و محل سوخت‌گیری هر یک از خودروهای سنگین و اداره‌کل پایانه‌ها نیز میزان مسافت طی شده و مسافت پیش روی آن‌ها که میزان نیاز سوخت را مشخص می‌کند بر عهده دارند.

عادلی عنوان کرد: انتظار می‌رود با هماهنگی کافی که میان دستگاه‌های اجرایی استان قزوین وجود دارد، این استان به عنوان یکی از نخستین و پیشتازترین استان‌های کشور در خصوص اجرای طرح پیمایش سوخت خودروهای سنگین اقدام کند.

این مسئول تأکید کرد: توافق‌های صورت گرفته در زمینه مبارزه با قاچاق سوخت در استان قزوین، محصول یک اراده جمعی بود و مسئولان در حوزه‌های مختلف اجرای و سیاست‌گذاری در این استان اعم از مجموعه استانداری و ادارات استان قزوین برای تحقق طرح پیمایش سوخت خودروهای سنگین فعالیت کردند.

مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان قزوین با اشاره به ضرورت برنامه‌ریزی برای انجام هرچه بهتر طرح پیمایش خودروهای سنگین اظهار کرد: تحقق این مهم، تنها وابسته به همکاری عموم دستگاه‌های اجرای با یکدیگر و ادامه مسیر طی شده است.

 

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.