آخرین اخبار

30 هزار محصول ايران خودرو راهي بازارهاي جهاني مي شود

معاون صادرات و امور بين الملل گروه صنعتي ايران خودرو از برنامه ريزي براي صادرات30هزار دستگاه انواع خودرو سواري به بازارهاي بين المللي در سال 94 خبر داد.

به گزارش کارنت به نقل از ايكوپرس علي علمي معاون صادرات و امور بين الملل گروه صنعتي ايران خودرو با بيان اين مطلب گفت: برنامه صادراتي ايران خودرو براي سال گذشته 20 هزار دستگاه بود، اين در حالي است كه به دليل تحريم ها، نوسانات ارزي و مشكلات گشايش ال سي از اين ميزان صادرات هفت هزار دستگاه تحقق يافت.

 

علمي تاكيدكرد: سهم برند ملي ايران خودرو در سبد صادرات چشم‌گير است و در حال حاضر سمند و سورن به كشورهاي عراق، آذربايجان، ساحل عاج صادر و ونزوئلا مي شود.

 

معاون صادرات ايران خودرو در زمينه تكليف سايت هاي توليدي خارج از كشور اظهار داشت: سياست هيات مديره ايران خودرو فعال نگاه داشتن چهار سايتي كه قبلا سرمايه گذاري شده در قالب ارایه خدمات فني و مهندسي و ارسال قطعات سي كي دي است.

 

معاون صادرات ايران خودرو در خصوص مشكلات موجود در سايت هاي توليدي ايران خودرو در خارج از كشور تصريح كرد: برخي تصميم هاي گذشته باعث شده كه سايت هاي توليدي در فراسوي مرزها فعال نباشد.

 

علمي از صادرات ايران خودرو به تونس در آينده نزديك خبر داد و افزود: موفق به كسب تاييديه موسسه استاندارد تونس براي صادرات رانا به اين كشور شديم.

 

وي افزود:گروه صنعتي ايران خودرو به دنبال شروع فعاليت مجدد در مصر است و در حال رايزني براي صادرات خودرو به الجزاير نيز هستيم.

 

علمي اظهار داشت: در صادرات محصول به كشورهاي آذربايجان، عراق و اوكراين مزيت نسبي داريم و در عين حال نيز به بازارهاي نيجريه و ساحل عاج نيز فكر مي كنيم.

 

معاون صادرات و امور بين الملل گروه صنعتي ايران خودرو در پايان تصريح كرد: توسعه صادرات نيازمند يك عزم ملي است و با  تعارف صادرات رونق نمي گيرد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.