آخرین اخبار

نیازی به مراجعه حضوری برای دریافت الحاقیه نیست

مراجعه حضوری و تماس با نمایندگی‌های شرکت‌های بیمه نشان می‌دهد که برخی از این شرکت‌ها تصمیم گرفته اند الحاقیه بیمه‌ شخص ثالث را بدون مراجعه حضوری افراد اعمال کنند.

به گزارش کارنت به نقل از تسنیم، با تصمیم بیمه مرکزی و البته با هماهنگی شرکت‌های بیمه، حق بیمه شخص ثالث در سال جاری تغییر نکرد و مشابه سال قبل تعیین شد.

برهمین اساس، بیمه نامه کامل برای شخص ثالث درسال جاری 220 میلیون جانی در ماه حرام و 5.5 میلیون مالی است؛ البته بیمه مرکزی در زمان اعلام این تصمیم تأکید کرد که مردم در سال جاری برای دریافت الحاقیه بیمه نامه شخص ثالث پولی به شرکت های بیمه پرداخت نمی‌کنند.

رئیس کل بیمه مرکزی در خصوص الحاقیه بیمه شخص ثالث البته اعلام کرده بود که از آنجایی که سرمایه بیمه نامه‌ها افزایش می‌یابد و مبنای رسیدگی در پرونده‌های قضایی سقف بیمه نامه شخص ثالث است از همه آنها که بیمه نامه آنها تمام نشده خواهش می‌کنیم الحاقیه شخص ثالث را دریافت کنند.

گزارش تسنیم از نمایندگی های شرکت‌های بیمه مختلف حکایت از آن دارد که اکثر این شرکت‌ها از جمله آسیا ، ایران، البرز و کارآفرین به مراجعه کنندگان می گویند: نیازی به مراجعه حضوری برای صدور الحاقیه بیمه شخص ثالث نیست چراکه طبق بخشنامه اداره مرکزی نمایندگی‌ها برای تمام بیمه گران این کار را انجام میدهند. شرکتهای بیمه دیگر هم در حال پیوستن به این فهرست هستند.

همچنین برخی از شرکت‌های بیمه با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرده اند ” به اطلاع بیمه گزارانی که در سال 1393 بیمه نامه مسئولیت مدنی و یا دارندگان وسایل نقلیه موتوری (شخص ثالث) را از این شرکت خریداری کرده و بیمه نامه های آنان هنوز اعتبار دارد، می رساند که برای صدور الحاقیه متناسب با نرخ دیه اعلام شده در سال 1394 نیازی به مراجعه حضوری به این شرکت، شعب یا نمایندگی های آن نبوده و این الحاقیه ها رأسا صادر خواهد شد”.

اما با وجود اینکه تعدادی از شرکت‌های بیمه به مراجعه کنندگان اعلام کرده اند نیازی به مراجعه حضوری نیست و خودمان الحاقیه را برای شما اعمال می کنیم، تعدادی از شرکت‌های بیمه به مشتریان خود گفته اند: هنوز بخشنامه مربوطه به دستمان نرسیده است!

نمایندگی یکی از این شرکت‌ها در پاسخ به مشتریان خود تأکید می کند: تا اول ماه رمضان صبر کنید و بعد از آن برای دریافت الحاقیه اقدام کنید. جالب است که این نمایندگی به مشتریان خود می گوید: تا اول ماه رمضان نیازی به الحاقیه نخواهید داشت و برای این کار عجله نکنید!

نمایندگی یکی دیگر از شرکت‌های بیمه نیز با تأکید براینکه هنوز بخشنامه مربوط به الحاقیه در سیستم اعمال نشده است، تأکید دارد: شرکت بیمه ما قرار است مبلغی را برای این موضوع از مشتریان دریافت کند و به همین خاطر این رویه طولانی شده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.