آخرین اخبار

مشکل بازرسی دوره‌ای جایگاه‌های CNG برطرف شد/ بازرسی از مخازن خودروها همچنان بلاتکلیف

رئیس انجمن صنفی جایگاه‌داران سی ان جی گفت: حدود 6 ماه است که مشکل بازرسی دوره‌ای از جایگاه های سی ان جی با همکاری سازمان استاندارد برطرف شده است اما هنوز مشکل بازرسی از مخازن خودروها پابرجاست.

به گزارش کارنت به نقل از فارس، اردشیر دادرس ، با اشاره به فعال بودن همه جایگاه‌های عرضه سی‌ان جی در تعطیلات نوروز گفت: خوشبختانه از ابتدای سال جاری تاکنون سوخت سی ان جی به بیش از 99 درصد متقاضیان تحویل داده شده است.

رئیس انجمن صنفی جایگاه‌داران سی ان جی با اشاره به اینکه نزدیک به 5 یا 6 ماه است مشکل بازرسی دوره‌ای از جایگاه‌های سوخت سی ان جی رفع شده است،گفت: با هماهنگی بین انجمن جایگاه‌داران، شرکت ملی پخش و سازمان استاندارد مشکل بازرسی دوره‌ای جایگاه‌های سوخت برطرف شد و هم‌اکنون تیم‌های مختلف کارشناسیی در جایگاه‌های سی ان جی مشغول بازرسی دوره‌ای هستند.

دادرس با اشاره به بازرسی دوره‌ای مخازن سوخت سی ان جی در خودروهای عمومی و شخصی گفت: کما فی السابق این مشکل وجود دارد که عمده دلیل آن نبود بودجه در وزارت کشور است.

وی خاطرنشان کرد: همانگونه که قبلاً اعلام شده بود، بازرسی دوره‌ای مخازن سوخت سی ان جی در خودروها وظیفه وزارت کشور است که هنوز این مشکل پابرجاست و باید با هماهنگی انجمن جایگاه‌داران، سازمان استاندارد و شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی این مشکل هر چه سریع‌تر رفع شود.

رئیس انجمن صنفی جایگاه‌داران سی ان جی با اشاره به مباحث مربوط به کاهش قیمت سی ان جی در کشور گفت: از سال گذشته بحث کاهش قیمت سی ان جی مطرح شد که براساس اخبار و اطلاعاتی که به دست ما رسیده است، وزیر نفت با کاهش قیمت موافق است، ولی برای اجرایی شدن باید مصوبه شورای اقتصاد و یا هیأت وزیران وجود داشته باشد که هنوز مشخص نیست چرا این موضوع مهم در هیأت وزیران یا شورای اقتصاد مطرح نشده است.

به گزارش خبرنگار فارس بازرسی ادواری مخازن گاز خودروهای دوگانه‌سوز در حالی برای سال‌هاست از سوی مسوولان‌ مربوطه در وزارت کشور پیگیری نمی‌شود که هر ازگاهی هشدارها در رابطه با خطرات ناشی از عدم نظارت بر این خودروها شنیده و پس از مدتی این موضوع بار دیگر به فراموشی سپرده می‌شود.

براساس آخرین اطلاعات طی 2 سال گذشته 14 انفجار بر اثر غیراستاندارد بودن یا دستکاری غیرقانونی مخازن گاز خودروهای دوگانه‌سوز در کشور رخ داده است اما با وجود این همچنان از اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از خطرات بیشتر و جدی‌تر خبری نیست.
در حال حاضر بیش از 3 میلیون دستگاه خودروی دوگانه‌سوز در کشور وجود دارد که بیش از 2 سال است مخازن سی‌ان‌جی آنها مورد بازرسی فنی قرار نگرفته است.

در کنار این تعداد خودرو که نیاز به بازرسی دارند، خودروهایی هستند که در شرایط بدتری قرار دارند، این خودروها برای 7 تا 8 سال است که مورد معاینه فنی قرار نگرفته‌اند و با این وجود در خیابان‌ها در حال تردد هستند.

اما با توجه به اینکه طبق آمار 3 میلیون و 700 هزار خودروی دوگانه‌سوز در کشور در حال تردد است، این ابهام جدی مطرح است که چرا توجه کافی به بحث معاینه فنی این خودروها نمی‌شود؟ این در حالی مطرح است که از خودروهای دوگانه‌سوزی که مدت‌هاست از زمان قانونی برای تست ادواری آنها می‌گذرد، تحت عنوان بمب‌های متحرک یاد می‌شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.