آخرین اخبار

عرضه کامیون 26 تن ایسوزو در نیمه دوم سال جاری

جلسه معارفه شرکت بهمن دیزل بعداز ظهر روز گذشته با حضور جمع کثیری از سرمایه گذاران در هتل سیمرغ برگزارو طی آن مسئولان و مدیران این شرکت به تشریح آخرین وضعیت مالی این شرکت ۱۰۰ میلیارد تومانی جهت عرضه 10 درصد از سهام آن در فرا بورس پرداختند.

مدیرعامل شرکت بهمن دیزل در این جلسه ضمن اشاره به تاریخچه این شرکت گفت : شرکت بهمن دیزل ، شرکتی جوان و نوپا با عمری حدودا 10 ساله است اما این شرکت از ویژگی هایی در مقایسه با دیگر شرکت های فعال در صنعت خودرو و در رنج خودروهای تجاری برخوردار است که این شرکت را متمایز می کند.

میرحکیم حسینی یکی از ویژگی های مهم این شرکت را استفاده بسیار کم نیروی انسانی نسبت به شرکت های مشابه دانست و گفت : شرکت بهمن دیزل با توجه به ظرفیت و میزان تولید هم اکنون از نیروی انسانی بسیار کمتری در مقایسه با شرکتهای مشابه برخوردار است که این امر منجر به پایین آمدن هزینه و قیمت تمام شده در این مجموعه به عنوان یک مزیت شده است.

مدیرعامل شرکت بهمن دیزل در ادامه به برخی از پروژه های شرکت طی دو، سه سال گذشته اشاره کرد و اظهار داشت : با اتمام پروژه ED در سال 92 ، ظرفیت خوبی را برای شرکت ایجاد شد و این امر موجب شد تا ضمن تولید محصولات شرکت ، از ظرفیت موجود برای تولید محصولات دیگران نیز مورد استفاده قرار گیرد.

حکیم حسینی تصریح کرد : همچنین پروژه سالن رنگ شرکت بهمن دیزل نیز در حال ساخت است و در آینده نزدیک تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به برخی از اقدامات شرکت در سال گذشته گفت : خوشبختانه در سال گذشته کلیه محصولات شرکت به روز و تعدادی محصولات جدید نیز به سبد محصولات شرکت افزوده شد همچنین از سال گذشته شرکت بر روی تولید محصولات با استاندارد یورو4 متمرکز و در این راستا تلاش کرد تا کلیه محصولات را به استاندارد یورو4 ارتقاء دهد به طوری که هم اکنون کاموینت هایی که در شرکت تولید می شوند همگی با استاندارد یورو4 است حتی بخش عمده ای از محصولات در سال گذشته با استاندارد یورو4 به بازار عرضه شد.

وی افزود : از سال گذشته محصولات اصلی شرکت مانند 6 تن و 8 تن هستند با استاندارد یورو4 به بازار عرضه شد محصولات جدید 18 تن را به عنوان محصولی جدید و در شرایط تحریم  به بازار عرضه گردید.

وی همچنین به عرضه مینی بوس مکسوس در سال 93 اشاره و اظهار داشت : خوشبختانه در سال گذشته این محصول چینی با کیفیت به بازار عرضه شد که خوشبختانه با استقبال خوبی از سوی بازار نیز مواجه شد.

مدیرعامل شرکت بهمن دیزل همچنین به برخی از پروژه های در حال اجرای شرکت پرداخت و گفت : در دو سال نیم گذشته طراحی کامیونت شیلر در شرکت بهمن دیزل کلید خورد و پایان سال گذشته مراحل مربوط به تست، استاندارد و کسب مجوز شماره گذاری نیز صورت گرفت به طوری که مجوز شماره گذاری یک دستگاه از آن در سال گذشته اخذ و تولید انبوه آن اواخر سال گذشته آغاز شد.

میر حکیم حسینی گفت : تولید انبوه این محصول در سال 94 نیز ادامه داشته و پیش بینی می شود در سال جاری به بازار عرضه شود.

وی با اشاره به  اخذ مجوز شماره گذاری  کامیونت شیلر 6تن  گفت : هم اکنون کامیونت 5 تن این محصول طراحی و در حال اخذ استاندارد هاست انتظار می رود در سال جاری مجوز شماره گذاری این محصول دریافت شود ، همچنین کامیونت 8 تن نیز در مرحله ساخت قرار دارد که امید است امسال مجوز شماره گذاری این محصول نیز را دریافت شود.

 

عرضه کامیون 26 تن ایسوزو در نیمه دوم سال جاری

وی همچنین از عرضه کامیون 26 تن ایسوزو در سال جاری خبر داد و گفت : در چند سال گذشته عمده تمرکز شرکت بر روی تولید کامیونت ها بود اما از سال گذشته کامیون 18 تن FVR را به بازار عرضه و با استقبال خوبی مواجه شد خوشبختانه با همه محدودیت هایی که وجود داشت شرکت ایسوزو همکاری و مساعدت کرد و موجب شد تا کامیون 26 تن سفارش گذاری شود که که امید است در خرداد ماه نمونه سفارش گذاری شده وارد و در نیمه دوم سال این محصول به بازار عرضه شود.

وی در ادامه از عرضه نوعی کشنده توسط شرکت بهمن دیزل خبر داد و گفت : با سفارش گذاری که صورت گرفته است انتظار می رود در اواخر امسال و یا اوایل سال آینده نمونه کشنده محصول شرکت نیز به بازار عرضه شود.

حسینی ادامه داد: بحث طراحی کامیونت تحت عنوان شیلر از دو سال و نیم پیش کلید خورد که پایان سال گذشته اقدامات مربوط به تست، استاندارد و مجوز آن انجام شد. این درحالی است که مجوز شماره گذاری این کامیونت نیز گرفته شد و یک دستگاه از این محصول را قبل از پایان سال 93 گرفتیم و تولید انبوه آن اواخر همین سال آغاز شد.

 

ادامه تولید انبوه کامیونت شیلر و عرضه آن به بازار در سال 94

وی با تاکید بر این که تولید انبوه این محصول در سال 94 نیز ادامه دارد، گفت: امید است این محصول در سال جاری به بازار عرضه شود.

وی با اشاره به تولید نوعی مینی بوس در شرکت  انجام مراحل تست و استانداردها یاد آورشد : خوشبختانه تاکنون محصول مینی بوس شرکت نیزهم به تولید انبوه رسیده و شماره گذاری آن در حال انجام است که امید است در نیمه اول امسال به بازار عرضه شود. همچنین در راستای توسعه حمل و نقثل عمومی قصد داریم بحث تولید اتوبوس را در آینده نزدیک به سبد محصولات شرکت افزوده و به بازار عرضه نماییم.

وی همچنین بهبود مستمر و بهره وری را جزو خواسته های مدیریت ارشد گروه  دانست و گفت : تمامی عوامل مجموعه در چند سال گذشته در راستای بهبود مستمر و بهره وری حرکت کرده اند و تلاش کردند این موضوع را سرلوحه فعالیت های خود قرار دهند و  در سنوات آینده نیز این مسیر را ادامه خواهد داد.

با موافقت سازمان بورس ،10 درصد از سهام شرکت بهمن دیزل از دوشنبه هفته جاری در فرابورس عرضه می شود.

معاون مالی گروه بهمن نیز در ادامه این جلسه گفت : در صورت اخذ موافقت مسئولان سازمان بورس و فرابورس،دوشنبه هفته جاری عرضه اولیه 10 درصد از سهام شرکت بهمن دیزل در فرابورس را خواهیم داشت.

 

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.