آخرین اخبار

افزایش‌قیمت‌خودرو منوط به تایید‌شورای‌رقابت

معاون فروش و بازاریابی گروه خودروسازی سایپا گفت: ما خواهان افزایش قیمت محصولاتمان هستیم با این حال هرگونه افزایش قیمتی منوط به تایید شورای رقابت خواهد بود.

حسن فروزان‌مهر در نشستی خبری اظهار کرد: در سال گذشته مجوز افزایش هفت درصدی محصولات خود را از شورای رقابت دریافت کردیم، با این حال قیمت محصولات تنها سه تا چهار درصد افزایش یافت.

وی با بیان این‌که بنابراین در حال حاضر می‌توانیم براساس مجوز سال گذشته قیمت محصولات خود را سه درصد افزایش دهیم، خاطر‌ نشان کرد: با این حال شورای رقابت در جلسات آتی خود قیمت جدید خودروها را براساس فرمول تعیین و به ما ابلاغ خواهد کرد.

معاون فروش و بازاریابی گروه خودروسازی سایپا با بیان این‌که در سال جاری مالیات بر ارزش افزوده یک درصد و هزینه گمرکی پنج درصد افزایش یافته است، خاطر‌ نشان کرد: با توجه به رشد این هزینه‌ها قیمت خودروها در مجموع معادل یک درصد افزایش یافت.

فروزان‌مهر در مورد افزایش قیمت پنج میلیون تومانی سراتو دنده‌ای در سال گذشته نیز اظهار کرد: سراتو جزو خودروهایی است که با توجه به سطح قیمتی آن هیات مدیره خودروساز راسا قیمت آن را تعیین می‌کند، بنابراین نسبت به سال گذشته قیمت آن افزایش و اخیرا نیز یک درصد بابت مالیات بر ارزش افزوده قیمت آن افزایش یافته است.

معاون فروش و بازاریابی گروه خودروسازی سایپا درباره‌ی قیمت جدید پارس تندر نیز اظهار کرد: در گذشته به دلیل شرایط تحریم کیسه هوای سرنشین این خودرو حذف شده و قیمت آن از این ناحیه کاهش یافته بود. با این حال پس از دو ایربگ شدن این خودرو قیمت یک کیسه هوا مجددا به آن افزوده شد.

وی در رابطه با آخرین وضعیت تحویل خودروهای مگان به مشتریان خاطر‌ نشان کرد: چند طرح مختلف برای تحویل مگان و خودروهای جایگزین آن داشتیم که براین اساس بیش از 90 درصد تعهدات مگان تسویه شده است.

فروزان‌مهر با بیان این‌که فروش ویژه محصولات سایپا آغاز شده است، خاطر‌ نشان کرد: دراین طرح مبلغ پیش پرداخت به انتخاب مشتری بوده و زمان تحویل نیز به انتخاب مشتری از خرداد‌ماه تا آبان‌ماه امسال با شرایط تحویل به قیمت روز خواهد بود.

معاون فروش و بازاریابی گروه خودروسازی سایپا ادامه داد: محصولات گروه خانواده x100، x200، برلیان و سراتو در این طرح عرضه می‌شوند و مشتریان هنگام تحویل می‌توانند به دلخواه خودروی دیگری را به جای خودروی ثبت‌نام شده دریافت کنند، به گونه‌ای که آن زمان خودروهای آریو، ساینا و برسیس نیز در صورت تمایل مشتری تحویل آنها داده خواهد شد.

وی با بیان این‌که مشتریان باید پیش پرداخت خرید این محصولات را تنها به حساب گروه خودروسازی سایپا واریز کنند، خاطر‌ نشان کرد: در صورتی که عملیات پیش خرید به درستی انجام شود پس از پیش پرداخت تاییدیه ثبت‌نام و واریز پول از طریق پیام کوتاه به خریداران ارسال خواهد شد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.