آخرین اخبار

دستورالعمل ارزیابی کیفی خودروها تغییر کرد

پس از هفت سال از زمان تدوین دستورالعمل ارزیابی کیفی خودروها (آدیت) دستورالعمل جدید با شاخص‌های سخت‌گیرانه‌تر ابلاغ شد.

به گزارش کارنت به نقل از ایسنا، دستورالعمل پیشین ارزشیابی کیفی خودروها حدود هفت سال پیش بر اساس شرایط آن روز صنعت خودرو ایران و جهان تدوین شده بود و در سال‌های اخیر بسیاری از شاخص‌های آن با وجود تغییرات گسترده در صنعت خودرو ایران و جهان تغییری نکرده بود به همین دلیل کار تدوین دستورالعمل جدید از حدود سه سال پیش آغاز شده و در اوایل سال گذشته به پایان رسید.

مهمترین تغییرات رخ داده در دستورالعمل جدید ارزیابی کیفی خودروها مربوط به سخت‌گیرانه‌تر شدن شاخص‌های کیفی است به گونه‌ای که با اجرایی شدن آن بسیاری از خودروها جایگاه پیشین خود را در جدول رده‌بندی کیفی از دست داده و در سطوح پایین‌تر کیفی رده‌بندی خواهند شد.

به عنوان مثال اگر بر اساس دستورالعمل پیشین خودرویی در سطح کیفی خیلی خوب قرار می‌گرفت با اجرای دستورالعمل جدید احتمالا سطح کیفی آن به رده خوب یا قابل قبول تنزل خواهد یافت که بیانگر سخت‌گیرانه‌تر شدن شاخص‌هایی است که بر اساس آن کیفیت خودروها رده‌بندی می‌شود.

در دستور‌العمل جدید ارزیابی کیفی خودروها تمرکز بر ایرادات عملکردی خودروها و به ویژه ایرادات فنی و ایمنی است که در چند ماه ابتدایی تحویل خودرو به مشتری ایجاد می‌شود.

بر اساس جدیدترین اخبار بدست آمده، دستورالعمل جدید ارزیابی کیفی خودروها (آدیت) ابتدای سال جاری از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت به تمام شرکت‌های خودروساز و شرکت‌های بازرسی‌کننده کیفی ابلاغ شده و اجرای آن به زودی آغاز خواهد شد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.