آخرین اخبار

آغاز گرانی خودرو در سال ۹۴

اگرچه انتظار بازار بر این است که قیمت خودرو به تدریج کاهش یابد، اما با افزایش رسمی نرخ مالیات بر ارزش افزوده و حقوق و دستمزد، قیمت‌ها در بازار اندکی افزایش یافته است.

به گزارش کارنت به نقل از مهر،  دولت در سال ۹۴ نرخ دستمزد کارگران را ۱۷ درصد افزایش داده است و از سوی دیگر، مالیات بر ارزش افزوده نیز امسال از ۸ درصد به ۹ درصد افزایش یافته است، بر همین اساس حرکت لاک‌پشتی به سمت افزایش قیمت خودرو در سال جاری شروع شده است. به همین دلیل، نقل و انتقالات خودرو در سال جاری، با افزایش قیمت مواجه شده است.

این در شرایطی است که در ماههای پایانی سال ۹۳، خودروسازان زمزمه های افزایش قیمت را به راه انداختند تا شاید بتوانند تقاضای بازار را تحریک کنند و مردم به این دلیل که ممکن است در سال ۹۴، افزایش قیمت در خودرو اتفاق بیفتد، روانه بازار شوند و خودرو بخرند، در حالیکه بازار هوشمندانه عمل کرد و حتی بازار خودرو در سال گذشته، به نسبت سالهای قبل، با افزایش تقاضا مواجه نشد.

اما اکنون با بالارفتن برخی فاکتورهای تاثیرگذار در قیمت نهایی خودرو، بازار اندکی افزایش را تجربه می کند، اما هنوز شورای رقابت موافقتی با افزایش رسمی قیمت خودرو نداشته است، اما به هرحال افزایش نرخ مالیات بر ارزش افزوده می تواند در افزایش قیمت موثر باشد.

آخرین وضعیت قیمتی در بازار خودرو

هم اکنون قیمت هر دستگاه پژو ۲۰۶ تیپ ۴ در بازار ۳۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، پژو ۲۰۶ صندوقدار v۸  به قیمت ۳۷ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ صندوقدار v۹ به قیمت ۵۰ میلیون تومان، پژو ۴۰۵ اس ال ایکس ۳۱ میلیون تومان، پژو ۴۰۵ گازسوز ۳۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و پژو پارس ۳۷ میلیون تومان است؛ همچنین قیمت پژو پارس دوگانه سوز ۳۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

قیمت هر دستگاه تندر ۹۰ اتوماتیک ۵۶ میلیون تومان، رانا ۳۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، سمند ال ایکس ۲۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است.

قیمت هر دستگاه پراید ۱۱۱ معادل ۲۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، هر دستگاه پراید ۱۳۱ معادل ۱۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، پراید ۱۳۲ معادل ۲۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است؛ همچنین پارس تندر نیز ۴۴ میلیون تومان، تیانا ۱۵۵ میلیون تومان و تیبا ۲۴ میلیون تومان است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.