آخرین اخبار

جزئیات دو ابلاغیه جدید خودرویی گمرک

گمرک ایران در بخشنامه های جداگانه ای خواستار تعیین ارزش گمرکی چند مدل اُپل و هوندا آکورد ساخت آمریکا و مونتاژ چین شد.

 گمرک ایران در بخشنامه ای خطاب به ناظرین، مدیران كل و مدیران گمركات اجرائی کشور با تاکید بر نحوه تشخیص خودروهای سواری HONDA ACCORD ساخت آمریكا و (مونتاژ) چین اعلام کرد: پیرو بخشنامه صادره شماره ۲۲۱۲۲۲/۷۴۰۲/۲۰۶/۲۴/۴۹۹ – ۹۳.۱۲.۰۳ كمیته مشترک گمرک و وزارت صنعت، معدن و تجارت نامه نحوه تشخیص خودروهای سواری هوندا آكورد مبنی بر اینكه برای خودروهای تولید آمریكا و كانادا كاراكتر اول تا سوم فرمت شماره شاسی (VIN) سواری مذكور ۱HG و برای خودروی مونتاژ چین كاراكتر اول تا سوم فرمت شماره شاسی (VIN) سواری مذكور LUC است، ارسال می شود.

مقتضی است دستور فرمایند در ارزشگذاری سواری های وارداتی مربوطه با توجه به ارزش های اعلام شده در بخشنامه فوق الاشاره با رعایت سایر مقررات اقدام لازم مبذول دارند.

به گزارش کارنت به نقل از مهر، همچنین در بخشنامه دیگری درباره اعلام ارزش سواری های OPEL مدل ۲۰۱۵ اعلام کرد: در اجرای تبصره ۶ قانون خودرو و براساس مفاد صورتجلسه شماره ۵۶۳ مورخ ۹۳.۱۲.۰۶ كمیته مشترک گمرک و وزارت صنعت، معدن و تجارت ارزش انواع مدل سواری های OPEL مدل ۲۰۱۵ ساخت آلمان ارسال می شود. مقتضی است دستور فرمایند ارزشگذاری سواری های وارداتی مربوطه با توجه به ارزش های اعلام شده و با در نظر گرفتن كرایه حمل و بیمه انجام گیرد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.