آخرین اخبار

اصلاحیه قانون حقوق مصرف‌کنندگان خودرو به هیات دولت رفت

اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو برای تصویب نهایی به هیات دولت ارسال شد.

به گزارش کارنت به نقل از ایسنا، اصلاح آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو از چند سال پیش در وزارت صنعت، معدن و تجارت آغاز شد.

این اصلاحیه سرانجام در اواخر سال گذشته به تصویب وزیر صنعت، معدن و تجارت رسید و براساس جدیدترین اخبار به دست آمده، برای تصویب نهایی به هیات دولت ارسال شده است.

در اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو، برخی کاستی‌ها و ابهامات آیین‌نامه پیشین برطرف شده است به‌گونه‌ای که در آیین‌نامه جدید زمان‌بندی و ضوابط فروش و پیش‌فروش خودرو در کشور تعیین شده است.

بنابراین با اجرایی شدن آیین‌نامه جدید، عرضه‌کنندگان خودرو در کشور در صورت وجود تاخیر در تحویل خودروهای فروخته شده ملزم به پرداخت جریمه تاخیر به مشتریان خواهند بود.

همچنین واردکنندگان و تولیدکنندگان خودرو اجازه نخواهند داشت بیشتر از موجودی خود در گمرک یا ظرفیت تولید فعال خود، خودرو پیش‌فروش کنند و فروش فوری نیز منوط به وجود خودروی آماده تحویل خواهد بود.

پس از تایید هیات دولت، اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو به تمام واردکنندگان و تولیدکنندگان خودرو ابلاغ و اجرایی خواهد شد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.