آخرین اخبار

خودرویی ها کانون توجه سرمایه گذاران بورسی

در حالی که شاخص بورس امروز با کاهش مواجه شده است و تقاضا برای خرید سهام کاهش یافته است خودرویی ها ، لیزینگی ها و بانکی ها در این روز کانون توجه سرمایه گذاران بورسی هستند.

به گزارش کارنت به نقل از اعتبار، بورس اوراق بهادار کشور که از ابتدای هفته و پس از انتشار خبر مثبت در خصوص پرونده هسته ای ایران، روند صعودی چشمگیری به  خود گرفته بود و رکوردهای بی سابقه ای را در پرونده کاری خود ثبت کرد ، امروز و با افت بیش از 500 واحدی شاخص کل و کاهش چشمگیر ارزش معاملات، وارد فاز استراحت شد.

به اعتقاد کارشناسان، با توجه به ورود نقدینگی قابل توجهی که از ابتدای هفته در بورس رخ داده و همچنین رشد بی سابقه شاخص در این سه روز ، قابل پیش بینی بود که دو روز کاری پایان هفته بازار منفی باشد.

عبداله عالی شوندی، مدیر سرمایه گذاری و کارشناس بازار سرمایه در این باره معتقد است: با توجه به رشد بی سابقه حجم و ارزش معاملات و رشد شاخص قابل پیش بینی بود که امروز و فردا شرایط برگردد.

او ادامه داد: تعداد سرمایه گذران بورسی محدود است و سرمایه گذاران هم سرمایه محدودی دارند و این سرمایه ها از ابتدای هفته وارد بورس شده است بنابراین نمی توان گفت که شرایط عوض شده و وضعیت تغییر کرده است.این شرایط بهترین فرصت است که آن دسته از سرمایه گذارانی که موفق به خرید سهم نشده اند اقدام به خرید کنند.

عالی شوندی افزود: در 7 روز کاری اخیر؛ شاخص بورس روند صعودی پیوسته‌ای را تجربه کرد و شاخص از 61 هزار و 532 واحد به 70 هزار و 843 واحد در پایان روز کاری گذشته رسید و رشد 15 درصدی را به ثبت رساند. این رشد نشان دهنده برگشت اعتماد به بورس است.

به اعتقاد مدیران بورسی، برنامه‌های خروج از رکود دولت و همچنین کاهش نرخ بانکی موجب رونق بیشتر بازار سرمایه شده است و با توجه به این شرایط، به نظر می‌رسد از دید سرمایه‌‌گذاران، بازار سرمایه از جذابیت مناسبی در مقایسه با سایر بازارها برخوردار شده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *