آخرین اخبار

بلاتکلیفی و رکود در بازار لاستیک و روغن

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لاستیک ، روغن گفت : از شروع سال جدید تاکنون به ندرت خرید و فروشی در این بازار صورت گرفته است و همچنان بازار لاستیک و روغن با رکود جدی مواجه است.

عباس سماواتی افزود: با آغاز سال جدید عملا بازار لاستیک و روغن تعطیل شده اما امید می رود در اردیبهشت ماه بازار جریان بهتری یافته و با رونق همراه شود.

وی گفت : در چند روز گذشته نرخ دلار نوسانات زیادی را داشته و این وضعیت موجب بلاتکلیفی در بازار شده است به همین جهت انتظار می رود با تثبیت شرایط و عملی شدن توافقات اخیر طی ماه آینده بازار لاستیک و روغن نیز از بلاتکلیفی خارج و خرید و فروش در بازار افزایش یابد.

وی با توجه به تاثیر نرخ تورم در قیمت کالاها در بازار تصریح کرد : هر چند با افزایش نرخ تورم انتظار می رود قیمت لاستیک و روغن نیز درصدی افزایش یابد اما اغلب واحدهای صنفی در شرایط کنونی چندان با افزایش قیمت موافق نیستند زیرا به هر میزان قیمت ها کمتر و قدرت خرید بالاتر باشد بازار این صنف شرایط مناسب تری یافته و خرید و فروش بهتری در بازار صورت خواهد گرفت.

وی افزود : با وجود عدم تمایل بازار به افزایش قیمت ، اما هر گونه تغییر یا افزایش در نرخ لاستیک و روغن در وضعیت کنونی بستگی به شرایط اقتصادی و تصمیمات دولت دارد.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان لاستیک ، روغن و پنچر گیران و فیلتر سازان تهران در ادامه با اشاره به اشباع بازار لاستیک و روغن تاکید کرد : با وجود فراوانی لاستیک و روغن در کارخانجات تولیدی ،انبارها و حتی گمرک متاسفانه مصرف کننده هیچ اقبالی به خرید نشان نمی دهد .

سماواتی افزود : در شرایط حاضر وضعیت آینده بازار لاستیک و روغن غیر قابل پیش بینی است .

وی همچنین به وضعیت بازار لاستیک های وارداتی اشاره کرد و گفت : اغلب واردکنندگانی که در ماههای پایانی سال گذشته اقدام به واردات کردند نیز به دلیل رکود بازار لاستیک و روغن کالاهای آنها نیز در انبارها باقی مانده است.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.