آخرین اخبار

افزایش 16 درصدی جابه جایی خودروها از بندر لنگه

طی ایام نوروز 11 فروند شناور مسافری با ظرفیت هزار و 800 صندلی عملیات جابه جایی 168 هزار و 600 نفر را از طریق بندر لنگه- چارک و آفتاب انجام دادند.

اسماعیل مکی زاده، مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندر لنگه اظهار داشت: کمیته حمل و نقل دریایی غرب استان به مدیریت بندر لنگه به منظور خدمات رسانی به مسافران نوروزی از چند ماه قبل از نوروز برگزار شده بود.

وی ادامه داد: در این کمیته ارگان های مختلف حضور داشتند و برنامه ریزیها برای ارائه بهترین خدمات برای سفرهای دریایی در ایام نوروز انجام شد.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه از اجرایی شدن طرح جداسازی درب ورود و خروج خودرو ها به بندر چارک با همکاری منطقه آزاد کیش در ایام نوروز خبر داد.

وی همچنین به نصب اسکله شناور برای تسهيل درتردد مسافران در بندر چارک طی ایام نوروز اشاره کرد و گفت: در ایام نوروز طرح پیش فروش بلیت سفر از بندر لنگه – کیش توسط یک شرکت کشتیرانی به صورت آن لاین ایجاد شد.

مکی زاده، جمع آوری مغروقه ها در مسیر کانال ورودی به بندر چارک برای تسهیل تردد شناورهای حمل خودرو و مسافر را از دیگر اقدامات در راستای ارائه خدمات مناسب به مسافران نوروزی عنوان کرد.

وی به استقرار شناور ناجی در بندر چارک برای امداد و نجات به موقع در صورت بروز سوانح احتمالی اشاره کرد و گفت: برای نخستین بار یدک کش اختصاصی در بندر چارک با همکاری سازمان منطقه آزاد کیش در ایام نوروز استقرار یافت.

این مقام مسئول در اداره بنادر و دریانوردی بندر لنگه خاطر نشان کرد: همچنین در ایام نوروز سیستم مرکز هدایت و کنترل ترافیک شناورها فعال بود و شناورهای مسافری را به صورت شبانه روزی رصد می کرد.

وی با تاکید بر اینکه موفق شدیم تردد شناورهای غیرمجاز را قطع کنیم، اظهار کرد: بر اساس آمار ارائه شده شناورهای غیر مجاز کمترین تردد را در آبهای غربی استان داشته اند.

وی همچنین در خصوص اقدامات انجام شده در بندر لنگه گفت: برای نخستین بار و با صرف هزینه بالا، یدک کش جایگزین در بندر لنگه با هدف افزایش ایمنی مستقر شد.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندر لنگه تاکید کرد: در مجموع طرح نوروزی، 25 فروند شناور با ظرفیت هزار و 94 خودرو عمليات جابه جایی خودروها را انجام دادند.

وی گفت: همچنین 11 فروند شناور مسافری با ظرفیت هزار و 800 صندلی نیز به گردشگران نوروزی خدمات ارائه دادند.

مکی زاده عنوان کرد: در مجموع طی ایام نوروز 168 هزار و 600 نفر از طریق بندر لنگه- چارک و آفتاب جابه جا شدند.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندر لنگه اظهار کرد: 37 هزار و 960 دستگاه خودرو نیز از طریق بنادر ذکر شده در ایام نوروز توسط لندینگ گرافت ها جابه جا شدند.

به گفته وی، در مجموع طی نوروز 94، هزار و 819 فروند شناور از تاریخ بیست و پنجم اسفند ماه 93 تا تاریخ چهاردهم فرودین ماه سال جاری در بنادر چارک، لنگه و آفتاب تردد داشتند.

وی تاکید کرد: آمارها حاکی از آن است میزان جابه جایی مسافر در این مدت در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تغییر چندانی نداشته است.

مکی زاده عنوان کرد: جابه جایی خودرو در این مدت در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از افزایش 16 درصدی برخوردار بوده است.

وی گفت: همچنین جمع کل ورود و خروج شناورها به بنادر لنگه، چارک و آفتاب در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، رشد 12 درصدی را نشان می دهد.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندر لنگه در خاتمه تاکید کرد: خوشبختانه امسال در مسیرهای دریایی بندر لنگه، چارک و آفتاب هیچ گونه سانحه دریایی رخ نداد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.