آخرین اخبار

شیب تند افزایش قیمت خودروهای وارداتی+جدول

هرچند که انتظار می‌رفت به دلیل توافقات هسته‌ای قیمت خودروهای وارداتی کاهش یابد اما این خودروها با افزایش قیمت همراه بودند.

بازار خودرو به خصوص بازار خودروهای وارداتی این روزها به انتظار نشسته تا شاهد نتیجه مذاکرات باشد؛ نتیجه‌ای که شاید بتواند در قیمت این نوع خودروها تاثیرگذار باشد.

برخی از فعالان بازار خودرو بر این باور هستند که نتیجه مذاکرات و توافقات هسته‌ای باعث خواهد شد تا قیمت خودروهای وارداتی با کاهش همراه باشد.

هرچند که اخبار منتشر شده از مذاکرات هسته‌ای نشان از برخی از توافقات و تفاهمات دارد اما بررسی‌ها از بازار خودرو نشان می‌دهد که خودروهای وارداتی افزایش قیمت را تجربه می‌کنند.

فعالان بازار خودروهای وارداتی می‌گویند که در صورت تثبیت نرخ دلار در سطح قیمتی حدودا 3100 تومان، قیمت خودروهای وارداتی به طور میانگین چهار تا پنج میلیون تومان کاهش خواهد یافت.

بنز C200 و بنز E200 تنها خودورهایی هستند که نسبت به روزهای پایانی سال با ثبات قیمت همراه بودند به طوری که به ترتیب ۲۹۷ و ۴۲۳ میلیون تومان در بازار معامله می‌شوند.

سوناتا ۲۰ میلیون تومان، توسان ۱۳ میلیون تومان، النترا ۱۰ میلیون تومان، اسپورتیج ۱۲ میلیون تومان، سراتو ۵ میلیون تومان، اپتیما ۱۲ میلیون تومان، RA4 چهار میلیون تومان، یاریس هاچ بک ۱۱ میلیون تومان، کمری ۲۲ میلیون تومان و لکسوس RX پنج میلیون تومان نسبت به روز ۲۶ اسفندماه ۹۳ افزایش قیمت داشته‌اند.

قیمت روز خودروهای وارداتی (مدل 2015) در بازار به شرح زیر است:

نام خودرو شرکت سازنده کشور قیمت
سوناتا هیوندای کره جنوبی 173 میلیون تومان
توسان هیوندای کره جنوبی 158 میلیون تومان
النترا هیوندای کره جنوبی 123 میلیون تومان
اسپورتیج کیا کره جنوبی 159 میلیون تومان
سراتو کیا کره جنوبی 123 میلیون تومان
اپتیما کیا کره جنوبی 158 میلیون تومان
RA4 تویوتا ژاپن 218 میلیون تومان
یاریس هاچ بک تویوتا ژاپن 108 میلیون تومان
کمری تویوتا ژاپن 182 میلیون تومان
لکسوسRX تویوتا ژاپن 590 میلیون تومان
بنز C200 بنز آلمان 297 میلیون تومان
بنز E200 بنز آلمان 423 میلیون تومان
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.