آخرین اخبار

انتظار کاهشی قیمت، مهمترین تاثیر تفاهم لوزان بر صنعت خودرو کشور

مشاور خودرویی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: انتظار کاهشی قیمت خودرو از مهمترین تاثیرات تفاهم هسته ای لوزان بر صنعت خودرو خواهد بود ضمن آنکه عرصه رقابت در این صنعت بیش از گذشته سنگین می شود.

به گزارش کارنت به نقل از ایرنا، بیوک علی مرادلو با تاکید بر تاثیرات مثبت این تفاهم بر صنعت خودروی کشور، اظهار داشت: اگرچه این تفاهم پس از رفع تحریم ها بیشترین تاثیر را بر بخش های اقتصادی کشور به همراه خواهد داشت اما این موضوع در حال حاضر چراغ سبز را به خودروسازان خارجی نشان می دهد تا به سمت بازار خودروی کشور حرکت کنند.

وی سپس شرایط بوجود آمده را یک فرصت مناسب برای صنعت خودروی کشور دانست و گفت: باید از این فرصت برای جذب سرمایه گذاری خارجی و هدف گیری برای ایجاد زمینه های صادراتی صنعت خودرو، بیشترین استفاده را برد بنابراین در سال جاری باید این دو موضوع را مورد توجه قرار داد و فعالیت ها را روی آنها متمرکز کرد.

مشاور خودرویی وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان آنکه کاهش قیمت ارز از تبعات اصلی این تفاهم به شمار می آید، تصریح کرد: این کاهش قیمت ارز به طور قطع تاثیرات خوبی بر بازار خودروی کشور خواهد گذاشت ضمن آنکه انتظار کاهش قیمت خودرو نیز وجود خواهد داشت.

مرادلو افزایش حضور خودروسازان خارجی را از دیگر تاثیرات تفاهم هسته ای لوزان در صنعت خودروی کشور برشمرد و گفت: به طور قطع حضور خودروسازان خارجی از این پس رشد خواهد یافت و نمونه های اولیه آن را در سال گذشته مشاهده کردیم و امسال نیز شکل آن قوی تر خواهد بود.

وی با اشاره به برنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال جاری در صنعت خودرو، اظهار داشت: افزایش تولید و تنوع محصول در کنار افزایش کیفیت با محوریت صادرات از برنامه های اصلی در صنعت خودروی کشور به شمار می آید که با توجه به این تفاهم به تحقق آن بیش از گذشته باید امیدوار بود.

بیانیه مشترک پایانی مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 پنجشنبه سیزدهم فروردین ماه پس از 12 سال در لوزان توسط محمدجواد ظریف وزیرامور خارجه جمهوری اسلامی ایران و فدریکا موگرینی مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا قرائت شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.