آخرین اخبار

مصرف 531 میلیون لیتر بنزین در 7 روز ابتدایی سال 94

دور اول مسافرت‌های نوروزی تا روز جمعه هفتم فروردین ماه موجب مصرف بیش از 531 میلیون لیتر بنزین در کشور شد.

به گزارش کارنت به نقل ازفارس، با پایان دور اول مسافرت‌های نوروزی تا روز جمعه هفتم فروردین ماه بیش از 531 میلیون لیتر بنزین در کشور مصرف شد.

مصرف بنزین کشور در سال گذشته با بیش از 25 میلیارد و 350 میلیون لیتر، از افزایش 1.7 درصد برخوردار بوده است.همچنین متوسط روزانه مصرف بنزین کشور در سال 1393 به 69.5 میلیون لیتر رسید که بالاترین میزان مصرف در روز 28 اسفند ماه با 103 میلیون و 400 هزار لیتر و کمترین میزان مصرف با 42 میلیون و 400 هزار لیتر در روز 13 آبان ماه که مصادف با عاشورای حسینی بود به ثبت رسیده است.

قبل از اجرای طرح هدفمندی یارانه ها و عرضه بنزین با کارت هوشمند سوخت ( از تیر ماه 1386 ) مصرف بنزین با رشد 9 درصد رو به رو بود که در صورت عدم اجرای طرح هدفمندی و تداوم مصرف با رشد قبلی، میزان مصرف بنزین به بیش از 150 میلیون لیتر در روز می رسید.

همانگونه که قبلا اطلاع رسانی شد همه جایگاه های عرضه فرآورده های نفتی همچون دیگر مراکز خدماتی در ایام تعطیلات نوروز به صورت شبانه روزی مشغول سرویس دهی به هموطنان هستند و تمهیدات لازم در هنگام پایان سفرهای نوروزی صورت پذیرفته و جایگاه های سیار در مسیرهای پر تردد به ویژه جاده های  منتهی به خراسان رضوی، تبریز و شمال کشور استقرار یافته است تا امر سوخت رسانی به سهولت و بدون صرف انتظار انجام پذیرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *