آخرین اخبار

امکان انتقال خودروهای مسافران قشم از طریق اسکله درگهان

رییس جمهوری اسلامی ایران در سفر به جزیره قشم از فعال شدن اسکله درگهان به عنوان مرز جدید گمرکی کشور و انتقال خودروهای مسافران از این اسکله در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش کارنت به نقل از ایرنا؛ دکتر حسن روحانی روز یکشنبه در جمع مسافران نوروزی جزیره قشم، اظهار داشت: اسکله درگهان به عنوان مرز گمرکی و مالیاتی جدید کشور با امکان انتقال خودروی مسافران جزیره قشم به زودی فعال خواهد شد.

وی از وزیر کشور که در این جمع حضور داشت خواست ظرف مدت 10 روز آینده مراحل عملیاتی شدن فعالیت این اسکله را به استانداری هرمزگان ابلاغ کند.

بنا به این گزارش، با فعال شدن اسکله درگهان به عنوان مرز جدید گمرکی، تحولی در تردد خودرویی مسافران قشم با کاهش مسافت 30 تا 35 کیلومتری ایجاد خواهد شد.

در حال حاضر مسافرانی که با خودرو شخصی به جزیره قشم سفر می کنند مسافتی حداقل 70کیلومتری را از بندرعباس به سمت بندرپهل در شهرستان خمیر طی می کنند و با خودرو سوار لندینگ کرافت ها می شوند و با طی مسافت دریایی حدود یک هزار و 800متر(1.8کیلومتر) وارد بندر لافت در جزیره قشم می شوند و از این بندر نیز باید مسافتی در حدود 60کیلومتر را طی کنند تا به شهر قشم برسند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *