آخرین اخبار

هشدار پلیس برای دور دوم سفرهای نوروزی

جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی از ثبت 15 میلیون تردد در روز جمعه در جاده‌های کشور خبر داد و گفت: میزان تردد در روز جمعه 5 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

به گزارش کارنت به نقل از ایسنا، سردار موسی امیری روز شنبه در حاشیه بازدید از پلیس راه آزادراه تهران – قم با اعلام این خبر گفت: روز جمعه پرترددترین روز سفرهای نوروز امسال در جاده‌های کشور بود.

کاهش 30 درصدی تصادفات در پرترددترین روز جاده‌های کشور

وی با بیان اینکه تصادفات برون‌شهری روز گذشته با همکاری خوب مردم 30 درصد کاهش داشته است، گفت: داخل شهرهای کشور خوشبختانه هیچ تصادفی نداشتیم.

جانشین رییس پلیس راهور ناجا با اشاره به ورود سامانه بارشی جدید از روز یکشنبه به کشور تصریح کرد: با توجه به آغاز بارش‌ها در جاده‌ها از رانندگان می‌خواهیم ضمن رعایت قوانین و مقررات رانندگی با سرعت مطمئنه رانندگی کنند. از سوی دیگر توصیه می‌کنیم رانندگان حتما تجهیزات زمستانی برای دور دوم سفرهای نوروزی همراه داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه رانندگی در شهر با جاده کاملا متفاوت است، افزود: در هفته دوم سفرها شاهد عجله و شتاب از سوی برخی رانندگان برای بازگشت هستیم؛ در حالی که در بازگشت انتخاب زمان حرکت مهم است و رانندگان باید زمان بیشتری را برای رسیدن به مبادی اولیه در نظر بگیرند.

جانشین رییس پلیس راهور ناجا با اشاره به تصادف یک دستگاه اتوبوس در بامداد امروز در جاده گرمسار تصریح کرد: این اتوبوس از نیشابور به سمت کرج در حال حرکت بود که متاسفانه به دلیل خستگی و خواب آلودگی راننده دچار واژگونی شد که در پی آن 2 تن کشته و 11 تن مجروح شدند.

وی با اشاره به اینکه برابر اعلام قبلی پلیس تمام رانندگان اتوبوس در نوروز در صورت مقصر بودن در تصادفات دفترچه آنها ضبط می‌شود، خاطرنشان کرد: دفترچه این راننده نیز ضبط شده و دیگر اجازه رانندگی ندارد.

جانشین رییس پلیس راهور ناجا افزود: مسوولان پایانه‌های مسافربری نیز باید نظارت بیشتری بر روی اتوبوس‌ها داشته باشند و ضمن بررسی فنی اتوبوس از رانندگان باتجربه استفاده کنند.

به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور، وی خواستار همکاری مسافران اتوبوس‌ها با پلیس راهور شد و گفت: سامانه پیامکی 110120 راه ارتباطی مردم با پلیس راهور است و آنها می‌توانند تخلفات ناوگان حمل و نقل عمومی مسافر را از این طریق به پلیس اطلاع دهند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *