آخرین اخبار

ثبت رکورد 15 میلیون تردد در اولین جمعه سال/ رانندگان برای بازگشت از سفر عجله نکنند

جانشین رئیس پلیس راهور ناجا از ثبت 15 میلیون تردد در روز جمعه در جاده‌های کشور خبر داد و گفت: میزان تردد در روز جمعه 5 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

به گزارش کارنت به نقل از سایت راهور سردار موسی امیری روز شنبه در حاشیه بازدید از پلیس راه آزادراه تهران – قم اظهار داشت: روز جمعه پرترددترین روز سفرهای نوروز امسال در جاده‌های کشور بود به شکلی که هر ساعت شاهد 467  تردد در جاده ها بودیم این رقم در روز مشابه سال گذشته 445 تردد بود.

سردار امیری تاکید کرد: تصادفات برون‌شهری روز گذشته با همکاری خوب مردم 30 درصد کاهش یافت و در داخل شهرهای کشور خوشبختانه هیچ تصادفی نداشتیم.

جانشین رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به ورود سامانه بارشی جدید از روز یکشنبه به کشور تصریح کرد: با توجه به آغاز بارش ها در جاده ها از رانندگان می خواهیم ضمن رعایت قوانین و مقررات رانندگی با سرعت مطمئنه رانندگی کنند؛ از سوی دیگر توصیه می کنیم رانندگان حتما تجهیزات زمستانی برای دور دوم سفرهای نوروزی همراه داشته باشند.

وی با اشاره به این که رانندگی در شهر با جاده کاملاً متفاوت است افزود: در هفته دوم سفرها شاهد عجله و شتاب از سوی برخی رانندگان برای بازگشت هستیم در حالی که در بازگشت انتخاب زمان حرکت مهم است و رانندگان باید زمان بیشتری را برای رسیدن به مبادی اولیه در نظر بگیرند.

جانشین رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به تصادف بامداد امروز یک دستگاه اتوبوس در جاده گرمسار تصریح کرد: این اتوبوس از نیشابور به سمت کرج در حال حرکت بود که متاسفانه به دلیل خستگی و خواب آلودگی راننده دچار واژگونی شد که در پی آن 2 تن کشته و 11 تن مجروح شدند.

وی با اشاره به این که برابر اعلام قبلی پلیس کلیه رانندگان اتوبوس در نوروز در صورت مقصر بودن در تصادفات دفترچه آنها ضبط می شود، تصریح کرد: دفترچه این راننده نیز ضبط شده و دیگر اجازه رانندگی ندارد.

جانشین رئیس پلیس راهور ناجا افزود: مسئولان پایانه های مسافربری نیز باید نظارت بیشتری بر روی اتوبوس ها داشته باشند و ضمن بررسی فنی اتوبوس از رانندگان باتجربه استفاده کنند.

وی خواستار همکاری مسافران اتوبوس ها با پلیس راهور شد و خاطرنشان کرد: سامانه پیامکی 110120 راه ارتباطی مردم با پلیس راهور است و آنها می توانند تخلفات ناوگان حمل و نقل عمومی مسافر را از این طریق به پلیس اطلاع دهند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *