آخرین اخبار

تهران، مبدا 6 محور پرتردد نوروزی کشور

معاون وزیر راه و شهرسازی با حضور در ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر گفت:6 محور که مبدا آنها تهران و مقصد به سمت قزوین، کرج، اصفهان، قم و مازندران است، پرترددترین جاده های کشور در ایام تعطیلات نوروز بوده است.

به گزارش کارنت به نقل از ایرنا، مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی و داوود کشاورزیان معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در نشستی مشترک، در خصوص برنامه ها و اقدامات ستاد هماهنگی خدمات سفر به گفت و گو و تبادل نظر پرداختند.
در این نشست نمایندگان اعضای ستاد هماهنگی خدمات سفر با تشریح فعالیت های انجام شده آماری را به همراه گزارش ارائه کردند.
به گفته نماینده تعزیرات حکومتی 50 رئیس شعبه سیار در سطح کشور فعال هستند و با حضور در محل تخلف به اجرای حکم می پردازند. تشکیل 41 هزار و 390 پرونده، ده هزار و 472 بازرسی و 84 هزار بازرسی سیار از جمله اقدامات دستگاه تعزیرات حکومتی در ایام نوروز است.
همچنین استان تهران با 7 هزار و 280 پرونده به عنوان متخلف ترین و استان خراسان جنوبی با 162 پرونده کم تخلف ترین استان شناخته شده است. بنا بر گزارش نماینده تعزیرات در بازدیدهای نوروزی و بازرسی های صورت گرفته، 923 میلیارد و 33 میلیون ریال محکومیت برای متخلفان صادر شده است.
در ادامه نماینده وزارت آموزش و پرورش از آماده سازی و تجهیز 10 هزار مدرسه در قالب صد هزار کلاس درس برای اسکان مسافران نوروزی خبر داد. همچنین آموزش و پرورش با 50 مرکز آموزشی فرهنگیان، 180 مجتمع خانه معلم و هزار و 200 اردوگاه تا پایان روز ششم فروردین سال جاری میزبان 6 میلیون نفر بوده است.
بنا بر این گزارش مراکز اسکان وزارت آموزش و پرورش، 25 درصد از اقامت مسافران را بر عهده داشته است، همچنین استان های فارس، خراسان رضوی، اصفهان، هرمزگان، خوزستان و قم بیشترین اقامت و اسکان را داشته اند.
نماینده سازمان هواپیمایی در این جلسه به برنامه ها و اقدامات این سازمان اشاره کرد. براساس گزارش این عضو ستاد امسال بیشترین سهم پروازهای خارجی به شرکت های داخلی اختصاص یافته است این در حالی است که در سال های گذشته 5 تا 10 درصد پروازهای خروجی به شرکت های داخلی سپرده می شد اما در آغازین روزهای سال جاری 70 درصد این پروازها توسط شرکت های داخلی صورت گرفته است.
در ادامه این نشست کشاورزیان با ابراز رضایت از عملکرد ستاد هماهنگی خدمات سفر گفت: باید با برنامه ریزی اجرای برنامه های زیرساختی، سفر را در طول سال توزیع کرد.
معاون وزیر راه همچنین با تاکید بر معرفی مقاصد جدید سفر به مسافران و گردشگران، افزود: معرفی بسته های جدید سفر به گردشگران به ایجاد زیرساخت ها و رشد و رونق اقتصادی این مناطق می انجامد.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با اشاره به پرترددترین جاده های کشور، تصریح کرد: 6 محور که مبدا آنها تهران و مقصد به سمت قزوین، کرج، اصفهان، قم و مازندران است، پرترددترین جاده های کشور در ایام تعطیلات نوروز بوده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *