آخرین اخبار

کاهش تصادفات و تخلفات رانندگی در پایتخت

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از کاهش وقوع تصادفات و تخلفات رانندگی در پنج روز نخست سال‌جدید نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

به گزارش کارنت به نقل ازایسنا، سردار سید تیمور حسینی در این‌باره گفت: بررسی آمارهای ثبت تصادفات رانندگی در سطح معابر پایتخت و حوزه استحفاظی پلیس راهور تهران بزرگ نشان می‌دهد که در پنج روز نخست سال جدید تصادفات رانندگی اعم از جرحی، فوتی و خسارتی کاهش چشمگیری نسبت به مدت مشابه سال 93 داشته است.

وی با بیان اینکه تخلفات رانندگی نیز در این مدت کاهش قابل‌توجهی داشته است، اظهارکرد: علی‌رغم اینکه در سال جدید شمار دوربین‌های ثبت تخلفات رانندگی در سطح معابر و بزرگراه‌ها بیشتر از سال قبل شده است، اما تخلفات رانندگی کاهش چشمگیری داشته است که در این خصوص لازم است از همکاری مردم با پلیس قدردانی کنیم.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ همچنین درباره وضعیت معابر ورودی و خروجی پایتخت نیز گفت: تا کنون مشکل خاصی در این معابر وجود نداشته است و در این ایام نیز ترافیک پرحجم اما روانی را در اکثر این محورها شاهد هستیم با این وجود با توجه به آغاز موج نخست بازگشت از سفرهای نوروزی همکاران من در سراسر پایتخت در آماده باش هستند و نسبت به روان‌سازی ترافیک اقدام خواهند کرد.

حسینی در خصوص دوربین‌های ثبت کنترل سرعت نیز گفت: 119 دوربین در سطح بزرگراه‌ها و معابر مستقر است و 60 تیم دیگر نیز با استقرار در بزرگراه‌ها بر سرعت رانندگان نظارت خواهند داشت که خوشبختانه تا کنون شاهد کاهش تخلفات مربوط به سرعت غیر مجاز نیز بوده ایم.

وی با اشاره به کاهش شمار تصادفات در سطح پایتخت ابراز امیدواری کرد که روند کاهش تعداد تصادفات رانندگی در پایتخت و سراسر کشور تا پایان سال نیز ادامه داشته باشد و گفت: شرط اول برای ایمنی در رانندگی خود رانندگان هستند و آنان باید هنگام رانندگی قوانین رانندگی را اجرا کنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *