آخرین اخبار

درتصادفات جزیی راه تردد خودروها را سد نکنید

سرپرست پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: رانندگان وسایط نقلیه هنگام وقوع تصادف خسارتی جزیی، مسیر تردد دیگر خوردوهای عبوری را سد نکنند.

سرپرست پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: رانندگان وسایط نقلیه هنگام وقوع تصادف خسارتی جزیی، مسیر تردد دیگر خوردوهای عبوری را سد نکنند.

به گزارش کارنت به نقل از ایرنا، سرهنگ رمضان آفریدون افزود: برابر قانون بیمه، خودروهایی که در برخورد با یکدیگر زیر 50 میلیون ریال خسارت می بینند برای دریافت خسارت از شرکت های بیمه، دیگر نیازی به حضور کارشناس در محل حادثه ندارند.
وی اظهار کرد: اگر رانندگان یکدیگر را در تعیین حادثه مقصر بدانند و خودروها را از محل حادثه کنار نکشند و سد معبر ایجاد کنند، در آن صورت توسط پلیس اعمال قانون شده و راننده مقصر جریمه خواهد شد.
آفریدون افزود: برابر ماده 14 قانون رسیدگی به تخلفات و ماده 89 آیین نامه رانندگی، هرگاه دو وسیله نقلیه با یکدیگر برخورد و خسارت وارده جزیی باشد، رانندگان باید خودروها را کنار بکشند و با علامت گذاری صحنه تصادف، پلیس را برای تعیین راننده مقصر فراخوانند.
سرپرست پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان زنجان از رانندگان و سرنشینان خودروها خواست به هنگام وقوع تصادف خونسردی خود را حفظ و از هرگونه درگیری و ناسزاگویی به یکدیگر خودداری کنند، در غیر این صورت طبق قانون با متخلفین برخورد خواهد شد.
آفریدون افزود: با توجه به اینکه خیابان های زنجان، تراکم و کشش این حجم خودرو را ندارد بنابراین از رانندگان خودروهای عبوری انتظار می رود از توقف بی مورد در محل وقوع تصادفات رانندگی به جد خودداری کنند چرا که در این صورت ممکن است حادثه دیگری رخ دهد.
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *