آخرین اخبار

نبستن کمربند از سوی راننده و سرنشین جلو خودرو مشمول جریمه است

سرپرست پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: عدم استفاده از کمربند ایمنی از سوی راننده و سرنشین جلو خودرو به عنوان تخطی از قانون و مقررات محسوب و مشمول جریمه می شود.

سرهنگ رمضان آفریدون روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: وقتی خودرویی تصادف می کند راننده به ویژه سرنشین جلویی به شدت به سمت مقابل پرتاب می شود که در صورت عدم استفاده از کمربند در بسیاری از مواقع دچار آسیب دیدگی جدی از ناحیه گردن، نخاع، سر، صورت و سینه می شود.

وی اظهار کرد: شاید رانندگان هنگام برخورد با دیگر وسایط نقلیه بتوانند با استفاده از فرمان تعادل خود را اندکی حفظ کنند ولی سرنشین جلو با کوچکترین ضربه به طرف داشبورد و شیشه خودرو پرت می شود که فقط بستن کمربند ایمنی می تواند جانش را از خطر دور نگه دارد.

آفریدون تصریح کرد: در ایام عید به دلیل مسافرتهای نوروزی معمولا شهر خلوت می شود و برخی رانندگان نیز از فرصت استفاده کرده و با سرعت بالا تردد می کنند و پلیس نیز بخاطر پیشگیری از تخلفات حادثه ساز با استقرار چند دستگاه دوربین سرعت سنج در نقاط مختلف شهر تخلفات را ثبت و نسبت به اعمال قانون اقدام خواهد کرد.

سرپرست پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: سرعت غیرمجاز رانندگان خودروها در درون شهرها برابر قانون و مقررات علاوه بر جریمه نمره منفی نیز در پی خواهد داشت.

آفریدون افزود: استفاده از تلفن همراه هنگام رانندگی، سرعت و سبقت غیرمجاز، حمل مسافر در قسمت بار وسایط نقلیه و عدم استفاده از کلاه ایمنی از سوی راکبین و ترک نشینان موتورسیکلتها نیز به خاطر حفظ سلامت افراد مشمول جریمه خواهد بود و پلیس نیز بی هیچ اغماضی با تخلفات حادثه ساز برخورد خواهد کرد.

وی روان شدن ترافیک و کاهش تصادفات رانندگی در درون شهرها را نیازمند استفاده مردم از وسایط نقلیه عمومی ذکر کرد و اظهار داشت: بیشترین عامل سوانح رانندگی در سطح شهر موتورسیکلتها هستند و در واقع این نوع وسیله نقلیه نزدیک به 40 درصد از تصادفات را به خود اختصاص می دهد و با کوچکترین ضربه ، راکب و ترک نشینان دچار آسیب جدی می شوند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *