آخرین اخبار

ممنوعیت ورود خودروهای عراقی حامل مواد سوختی در تعطیلات نوروزی از مرز مریوان

فرماندار شهرستان مریوان گفت: ورود خودروهای عراقی حامل مواد سوختی به داخل کشور در تعطیلات نوروز امسال به منظور رفاه حال مسافران و گردشگران ممنوع است.

محمد فلاحی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا دوره زمانی اجرای این طرح را از 29 اسفند تا 7 فروردین و همچنین 12الی 14 فروردین عنوان کرد.

به گفته وی تردد مسافر و اتباع خارجی در تعطیلات نوروز در مرز رسمی باشماق با امنیت کامل و بدون مشکل صورت می گیرد و هیچگونه مشکلی در تردد مسافران و ورود و خروج اتباع کشور عراق و اقلیم کردستان وجود ندارد.

از ابتدای سال جاری تا کنون 950 هزار مسافر در قالب خودروهای سواری، اتوبوس و کامیون از مرز باشماق مریوان به خارج از کشور سفر کرده اند.

در این مدت همچنین 23 هزار و 657 خودرو از مرز باشماق به عراق تردد کرده اند.

فرماندار مریوان ضمن ابراز رضایت از روانسازی و ایجاد خدمات رفاهی بیشتر در گمرک مرزی باشماق، گفت: شاهد اقدامات بسیار مناسبی در زمینه تسهیل تردد مسافران و خودروهای ترانزیت کالا در چند ماه گذشته بوده ایم.

وی با اشاره به بازدید میدانی از مناطقه مرزی و گمرک باشماق، گفت: پارکینگ گمرکات این منطقه ساماندهی شده است و همین امر مشکل نوبت دهی کامیون های ترانزیتی را برطرف کرده است.

فرماندار مریوان تصریح کرد: در سال جدید برای رفاه مهمانان و گردشگران برای اولین بار چهار واحد نانوایی سیار در قالب نان های سنتی و کلانه در حاشیه دریاچه زریبار به مسافران و شهروندان در ایام نوروز خدمات رسانی می کنند.

مریوان در 130 کیلومتری غرب سنندج واقع شده است.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *