آخرین اخبار

هشدار جدی به رانندگان خودروهای حمل و نقل عمومی/ 29 اسفند و 1 فروردین روزهای پرتردد و پرحادثه کشور

به گزارش کارنت به نقل از فارس،‌سردار اسکندر مومنی با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به این که روزهای 29 اسفند و 1 فروردین روزهای پر تردد و پرحادثه هستند، گفت: همچنین ما در روزهای 7 و 8 و 12 و 13 فروردین  هم شاهد روزهای پرتردد و پر حادثه خواهیم بود که امیدواریم مردم با رعایت قانون و پرهیز از شتاب سال جدید را با حداقل سوانح آغاز کنند.

مومنی با اشاره به این که 50 هزار نفر از نیروهای راهنمایی و رانندگی در طرح نوروزی همراه مردم هستند، گفت: متاسفانه در ایام نوروز 41 درصد تصادفات ناشی از واژگونی خودرو به دلیل خستگی و خواب‌آلودگی راننده است و پس از آن هم سرعت و سبقت غیرمجاز عامل اصلی تصادفات محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: ما در بحث سرعت و سبقت مراقبت لازم را به عمل می‌آوریم ضمن این که سامانه کنترل ناوگان 110 و 120 هم در ایام نوروز فعال است.

وی ادامه داد من یک تذکر جدی به خودروهای حمل و نقل عمومی می‌دهم که حتی اگر یک تصادف خسارتی هم داشته باشند دفترچه رانندگی‌شان باطل می‌شود.

مومنی در پایان گفت: کارت خودرو،‌ گواهی‌نامه، کارت معاینه فنی و بیمه‌نامه 4 مدرکی است که رانندگان باید در ایام نوروز و در سفر همراه خود داشته باشند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *