آخرین اخبار

ممنوعیت عبورخودروهای سنگین درمحورهای گلستان/هوای استان بارانی است

رئیس پلیس راه استان گلستان با بیان این نکته که عبور خودروهای سنگین از 27 اسفند تا یکم فروردین در محورهای گلستان ممنوع است، گفت: از هفت صبح تا 12 شب عبور خودروهای سنگین ممنوع خواهد بود.

سرهنگ علیرضا قدمی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این نکته که خودروهای تردد سنگین حامل مواد غذایی و سوختی از این امر مستثنی است، افزود: از 12 تا 14 فروردین نیز عبور خوروهای سنگین مانند کامیون و تریلر در ساعات مذکور از محورهای استان ممنوع است.

وی ضمن اشاره به این نکته که با توجه به بارندگی روزهای اخیر محورهای استان لغزنده است، اذعان کرد: رعایت سرعت مطمئنه و نداشتن سرعت غیر مجاز در محورهای اصلی و فرعی، از نکات ایمنی است که از هرگونه حادثه جلوگیری می کند.

سرهنگ قدمی تصریح کرد: برابر آمار ترددشمار بیشترین تراکم ترافیک استان، در محورهای گرگان به علی آباد و گرگان به کردکوی است.

وی با اشاره به این نکته که نیاز است رانندگان به بریدگی و عابرانی که در مناطق مسکونی این محورها هستند، توجه داشته باشند، افزود: به دلیل لغزنده بودن جاده ها و وجود بریدگی زیاد در بزرگراه های استان باید رانندگان حتما سرعت مطمئنه را لحاظ کنند.

رئیس پلیس راه استان گلستان با بیان این نکته که مناطق مسکونی در بزرگراه های استان زیاد است، اظهار کرد: در محورهای محدوده شرقی گلستان، روشنایی مناسبی وجود ندارد از این رو رعایت سرعت مطمئنه، رعایت فاصله طولی، حرکت کردن با چراغ روشن حتی در روز و توجه به تابلوهای راهنما از الزامات سفر ایمن است؛ تقاضا دارم به خصوص در مناطق مسکونی رانندگان عزیز به این نکات توجه کنند تا شاهد حادثه دلخراشی نباشیم.

وی ضمن تاکید بر این نکته که عابر برای تردد ازمحور اصلی نیاز است از پل هوایی عبور کرده و موارد ایمنی را رعایت کنند، افزود: روز گذشته برخورد خودرو با عابر متاسفانه منجر به فوت یک نفر شد.

سرهنگ قدمی با اعلام این مطلب که پل عابر برای ایمنی عابران هزینه شده است، افزود: در محور علی آباد به گرگان در زیر پل عابر پیاده داشتیم از این رو توصیه می شود در صورت دسترسی به پل عابر پیاده، عابران حتما از آن استفاه کنند.

وی از بارش برف در محور توسکستان در صبح چهار شنبه خبر داد و اظهار کرد: اکنون این جاده لغزنده و هوای این قسمت ابری است از این رو همراه داشتن زنجیر چرخ ضروری است چراکه شرایط زمستانی هنوز حاکم هست.

رئیس پلیس راه استان گلستان با بیان این نکته پلیس افتخاری و بازرسان نامحسوس از روز گذشته کار خود را آغاز کردند، افزود: این افراد در جاده ها با توجه به آموزش هایی که دیدند هرگونه تخلف را رصد کرده و گزارش به نیروی انتظامی می دهند.

سرهنگ قدمی در خاتمه یادآور شد: افراد متخلف در نظر داشته باشند که پلیس فقط در راستای گشت های عادی تعریف نشده بلکه با فعالیت پلیس افتخاری و بازرسان نامحسوس هرگونه تخلف رصد شده و گزارش می دهند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *