آخرین اخبار

جاده های کرمانشاه تحت کنترل خودرو های نامحسوس

فرمانده پلیس ‌راه استان کرمانشاه گفت: ۴۰ خودرو کنترل نامحسوس به دلیل افزایش سفرهای نوروزی در جاده‌های استان کرمانشاه مستقر شده‌اند.

به گزارش کارنت، با اشاره به اینکه تردد کامیون‌های عراقی در ایام نوروز با محدودیت مواجه می‌شوند، اظهار داشت: تاریخ دقیق اعمال محدودیت بر اساس ابلاغیه روزهای آینده مشخص می‌شود و این محدودیت در چند استان مرزی اعمال می‌شود.

فرمانده پلیس راه استان کرمانشاه با اشاره به اینکه روزانه ۷۰۰ تا یک هزار و ۲۰۰ کامیون عراقی وارد کشور می‌شوند، گفت: با دوطرفه بودن جاده‌ها و افزایش تردد در جاده‌ها در ایام نوروز و تردد این کامیون‌ها در محور قصرشیرین تا اسلام‌آباد‌ غرب و سپس به خوزستان با اعمال محدودیت ترافیک برای کامیون‌ها حوادث جاده‌ای کاهش می‌یابد.

تسنیم نوشت، سرهنگ مرادی با بیان اینکه امسال ۴۰ دستگاه خودرو برای کنترل نامحسوس در جاده‌های استان تعبیه شده‌اند، افزود: خودروها در صورت بروز تخلف حادثه‌ساز به کمک ۴۰ دستگاه خودروی کنترل نامحسوس حداقل به مدت سه روز توقیف می‌شوند.

وی تعداد دوربین‌های نظارتی را ۲۴ مورد عنوان و بیان کرد: این دوربین‌‌ها در محورهایی از استان که احتمال ایجاد مشکل از نظر ترافیک بالا و وضعیت آب و هوایی وجود دارد از جمله گردنه بید سرخ، محور بیستون و اورامانات نصب شده است و به زودی در مرکز پلیس برای کنترل و نظارت بیشتر از دستگاه نظارتی استفاده می‌شوند.

فرمانده پلیس راه استان کرمانشاه با اشاره به اینکه افزایش تردد‌ها و سفرهای نوروزی از دیروز آغاز شده است، گفت: ۹۹ درصد خودروهای سواری همراه با سرنشین هستند و برای داشتن سفری بدون خطر رانندگان نسبت به معاینه خودروی خود اقدامات را قبل از سفر انجام دهند.

سرهنگ مرادی رعایت فاصله طولی را به دلیل بالا بودن حجم بالای ترافیک ضروری دانست و بیان کرد: رعایت سرعت مجاز، عدم سبقت غیرمجاز و انحراف به چپ در جاده‌های دو طرفه که دید محدود است به افزایش ایمنی و کاهش حوادث رانندگی کمک شایانی می‌کند.

وی با اشاره به اینکه ۵۵ درصد از فوتی‌های جاده‌ای مربوط به سرنشینانی است که از کمربند ایمنی استفاده نکرده‌اند، عنوان کرد: عدم استفاده از کمربند ایمنی در هنگام تصادف سبب پرتاب سرنشینان به جلو و ضربه به سر آن‌ها می‌شود بنابراین استفاده از کمربند ایمنی برای سرنشینان عقب ضروری است.

فرمانده پلیس راه استان کرمانشاه ۱۵ دقیقه استراحت را به ازای دو ساعت رانندگی ضروری دانست و بیان کرد: بیش از ۷۷ درصد از تصادفات نوروز سال گذشته در ۳۰ کیلومتری شهرها اتفاق افتاده است بنابراین رانندگان در صورت خواب‌آلودگی حتی در ۱۰ کیلومتری شهرها استراحت کافی داشته باشند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *