آخرین اخبار

تندر 90 رکورد زد؛ دنا کوتاه آمد

قیمت برخی خودروهای داخلی طی هفته جاری، تا مرز 400 هزار تومان افزایش داشته و بیشتر محصولات ایران خودرو مشمول این رشد قیمت شده است. فعالان بازار بر این نکته تاکید می‌کنند که روند صعود قیمت‌ها تا پایان سال ادامه خواهد داشت و احتمال افزایش قیمت‌ها تا مرز 500 هزار تومان دیگر نیز وجود دارد.

جهش نیم میلیونی قیمت‌ها
اما گشتی در بازار خودروهای داخلی کشور بزنیم و ببینیم در هفته جاری، قیمت‌ها چه افت‌و‌خیزی را تجربه کرده‌اند.
آنطور که فعالان بازار می‌گویند، یکی از دلایل اصلی رشد قیمت‌ها، علاوه‌بر برهم خوردن تعادل عرضه و تقاضا، حضور خودروهای پلاک 94 است، چه آنکه قیمت این خودروها در مقایسه با مشابه 93 آنها، متفاوت بوده و در بیشتر موارد بالاتر است.
حالا آن طور که خبر می‌رسد، در حال حاضر پژو 206 تیپ 5 با قیمتی برابر با 36 میلیون و 800 هزار تومان در مدل 94 خود خرید و فروش می‌شود و پژو 206 صندوقدار V8 نیز با قیمتی برابر با 38 میلیون و 400 هزار تومان در مدل 94 خود به فروش می‌رسد.
در بین دیگر پژویی‌های ایران خودرو اما پژو 405 مدل SLX قیمتی برابر با 30 میلیون و 500 هزار تومان دارد که این موضوع از رشد 300 هزار تومانی قیمت این خودرو در هفته جاری حکایت می‌کند. پژو 405 در مدل GLX اما 29 میلیون و 800 هزار تومان قیمت دارد که نشان می‌دهد این محصول تغییر قیمتی در هفته جاری نداشته است. از سوی دیگر اما در حال حاضر پارس سال قیمتی برابر با 35 میلیون و 200 هزار تومان دارد و مدل داشبورد جدید آن نیز که 200 هزار تومان گران شده، هم‌اکنون 37 میلیون و 400 هزار تومان خرید و فروش می‌شود.

از بازار تندر 90 هم خبر می رسد که قیمت مدل دنده اتوماتیک این خودرو به مرز 55 میلیون تومان در بازار ازاد رسیده است.

در بین دیگر خودروهای بازار، سمند LX نیز با افزایش قیمت 400 هزار تومانی روبه‌رو شده و از همین رو در حال حاضر قیمتی برابر با 30 میلیون و 900 هزار تومان دارد. سمند در مدل سورن نیز تغییر داشته و در حال حاضر 36 میلیون تومان برای خرید آن باید هزینه کرد. این قیمت نشان می‌دهد سورن طی هفته جاری 200 هزار تومان گرانی را تجربه کرده است.

 دنا عقب نشست
اما نگاهی هم به بازار دنا بیندازیم، خودرویی که اگرچه این هفته با کاهش قیمت مواجه بوده، اما همچنان فاصله ای فاحش میان نرخ کارخانه و بازار آن به چشم می‌آید. آن طور که فعالان بازار می‌گویند، دنا در حال حاضر قیمتی حول و حوش 48 میلیون و 500 هزار تومان دارد و این نشان می‌دهد دنا حدود سه میلیون تومان عقب‌نشینی کرده است. این در حالی است که دنا در کارخانه 42 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده و با این حساب هم‌اکنون 6 میلیون و 500 هزار تومان تفاوت میان قیمت کارخانه و بازار این محصول به چشم می‌آید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *