آخرین اخبار

افزایش قیمت خودرو توازن عرضه و تقاضا را بر هم زده است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، گفت: افزایش قیمت خودرو توازن عرضه و تقاضا را برهم زده است.

سیدهادی حسینی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به دلایل افزایش قیمت خودرو در بازار داخلی، گفت: همواره با نزدیک شدن به ماه‌های پایانی سال، تقاضا برای خرید خودرو افزایش می‌یابد و مصرف‌کننده نیز در کنار کارخانه‌های خودروسازی به عرضه خودرو می‌پردازد.
به گزارش کارنت به نقل از تسنیم، وی افزود: باید توجه داشت که مصرف‌کنندگان معمولا در ماه‌های پایانی سال میل بیشتری به تعویض یا فروش خودرو دارند و به همین دلیل هم، میزان عرضه و تقاضا متعادل می‌شود‌و هم با افزایش قیمت خودرو در یک سال اخیر، شاهد عدم توازن در عرضه و تقاضا هستیم.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس همچنین با تأکید بر اینکه خودروسازان باید به فکر عرضه بیشتر خودرو در ماه‌های پایانی سال باشند، اظهار داشت: اکنون بحث ذخیره‌سازی را در محصولات غذایی شاهدیم که شاید بتوان خودرو را نیز برای ماه‌های پایانی سال ذخیره کرد تا با غلبه عرضه بر تقاضا، قیمت‌ها با ثبات همراه باشند.
حسینی تصریح کرد: هدف ما حمایت از تولیدکنندگان است اما خودروسازان نیز باید شرایط را برای شکل‌گیری رقابت فراهم کنند.
وی درباره پیش‌بینی بازار خودرو در سال آینده،‌گفت: خودروسازان داخلی در تلاشند تا خودروهای نوآورانه با پلت فرم‌های جدید روانه بازار کنند که به همین دلیل در سال‌های آینده شاهد تنوع تولید بیشتری در این صنعت خواهیم بود.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس امیدوارم که با توجه به این وضعیت، در سال‌های اخیر شاهد افزایش تقاضای خرید محصولات داخلی باشیم.
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *