آخرین اخبار

لزوم اهتمام رانندگان به بیمه خودرو برای جلوگیری از مشکلات دیه

مدیر عامل ستاد دیه خراسان شمالی بر لزوم اهتمام رانندگان به بیمه خودرو برای جلوگیری از هر گونه مشکلات در زمان بروز تصادفات و پرداخت دیه تاکید کرد.

به گزارش کارنت به نقل از فارس رضا استاجی امروز  در بجنورد با اشاره به در پیش بودن سفرهای نوروزی هموطنان به اقصی نقاط اظهار کرد: باید رانندگان وسائط نقلیه حتما به بیمه خودرو توجه و از این بابت این موضوع اطمینان حاصل کنند.

وی گفت: بخش زیادی از افرادی که اکنون در ستاد دیه با مشکل مواجه هستند را رانندگان وسائط نقلیه تشکیل می‌دهد.

مدیر عامل ستاد دیه خراسان شمالی افزود: این قبیل رانندگان به خاطر بیمه نبودن خودرو یا پایین بودن سقف تعهدات اکنون با مشکل پرداخت دیه مواجه بوده و در زندان به سر می‌برند.

وی بیان داشت: از این رو به رانندگان وسائط نقلیه توصیه می‌شود حتما نسبت به بیمه بودن خودروی خود اطمینان کسب کنند.

مدیر عامل ستاد دیه خراسان شمالی هر گونه کوتاهی در این زمینه را باعث گرفتاری و ایجاد مشکل برای رانندگان و خانواده آنان برشمرد.

وی گفت: بر اساس آمار بخشی از افرادی که با مشکل پرداخت دیه ناشی از تصادفات منجر به جرح و یا فوت روانه زندان می‌شوند مربوط به سفرهای نوروزی و یا تابستان است.

این استاد دانشگاه تاکید کرد: از این رو به عموم رانندگان وسائط نقلیه موکدا توصیه شده تا بیمه خودرو را جدی بگیرند و حتی در صورت نداشتن بیمه نامه از خودرو استفاده نکنند.

وی بیان داشت: به طور حتم انجام تدابیر لازم در این زمینه از صرف هزینه‌های زائد در آینده که به واسطه بروز احتمالی سانحه می‌کاهد.

 مدیر عامل ستاد دیه  خراسان شمالی درباره مصوبات هیئت مدیره ستاد دیه استان در چند روز قبل هم گفت: اعضای حاضر با آزادی 40 زندانی جرائم مالی و غیر عمد موافقت کردند.

به گزارش فارس، حدود 130 زندانی دیه و مالی در استان خراسان شمالی در سه زندان استان به‌سر می‌برند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *