آخرین اخبار

جاده چالوس در ایام نوروز چند بار یک طرفه می‌شود

رئیس پلیس راه استان البرز از یک طرفه شدن جاده چالوس در چند نوبت طی ایام نوروز خبر داد.

سرهنگ رضا اکبری امروز اظهار داشت: استان البرز در منطقه‌ای قرار دارد که به نوعی راه ارتباطی استان تهران با چند استان دیگر را تامین می‌کند.

وی تصریح کرد: ۲ آزادراه تهران – کرج و کرج – قزوین و همچنین جاده چالوس در این ایام بیشترین بار ترافیکی را تحمل کرده و جزو مسیرهای پرتردد کشوری به شمار می‌آیند.
این فرمانده ارشد انتظامی بیان داشت: بنابراین پلیس راه که تمام تجهیزات و امکانات خود را برای تامین امنیت و حفظ سلامت مسافران نوروزی به میدان آورده، مجبور به اعمال محدودیت‌هایی برای کنترل بار ترافیکی محورهای فوق است.
اکبری گفت: در همین راستا پلیس راه دستورالعمل جدید برای تردد خودروها در محورهای اصلی کشور از جمله جاده چالوس را صادر کرده است.
وی بیان داشت: بر اساس این دستورالعمل طی روزهای چهارم، هفتم، سیزدهم و چهارم فروردین ماه سال ۹۴ از ساعت ۱۲ ظهر تا ساعت ۳ بامداد روز بعد حرکت تمام خودروها و وسائل نقلیه از کرج به سمت مرزن آباد در استان مازندران ممنوع است.
رئیس پلیس راه استان البرز افزود: بنابراین حرکت خودروها در روزهای یاد شده از ساعت ۱۶ تا ساعت ۳ بامداد روز بعد از مرزن آباد به سمت کرج به صورت یک‌طرفه انجام می‌شود.
اکبری تاکید کرد: این محدودیت‌ها با هدف کنترل ترافیک و تخلیه سریع حجم خودروها در محور فوق اعمال می‌شود.
وی گفت: همچنین برای روزهای آخر سال جاری نیز محدودیت‌هایی در جاده چالوس اعمال می‌شود که بر اساس آن تردد تمام خودروها از ساعت ۱۴ الی ۲۲ روز پنجشنبه ۲۸ اسفند از مرزن آباد در استان مازندران به سمت کرج در استان البرز ممنوع است و از ساعت ۱۷ الی ۲۲ این روز حرکت خودروها از کرج به سمت استان مازندران به صورت یک‌طرفه انجام می‌شود.
رئیس پلیس راه استان البرز ادامه داد: در روز جمعه ۲۹ اسفند ماه نیز جاده چالوس از ساعت ۱۲ الی ۲۲ از کرج به مرزن آباد یک‌طرفه خواهد بود.
اکبری همچنین اعلام کرد: در صورت ایجاد شرایط فوق‌العاده و افزایش حجم ترافیک، پلیس راه محدودیت‌های ترافیکی جدید را اعمال و در همان زمان اطلاع رسانی خواهد کرد.
وی افزود: همچنین از ۲۸ اسفند سال ۹۳ تا ۱۵ فروردین سال بعد تردد انواع موتورسیکلت در تمام راه‌های برون شهری استان البرز از جمله آزادراه‌ها و جاده‌ها ممنوع است.
این فرمانده ارشد انتظامی یادآور شد: عبور و مرور انواع کامیون‌ها و تریلرها به غیر از کامیون‌های حامل مواد سوختنی و فاسدشدنی که از پلیس راه مجوز دارند، در ایام نوروز در جاده چالوس ممنوع است.
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *