آخرین اخبار

حمل خودروی مسافران با ۳۱ دستگاه شناور حمل خودرو در ایام نوروز

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه امسال ۳۱ دستگاه شناور حمل خودرو، خودروی مسافران را بین بنادر و جزایر اصلی جابه‌جا می‌کند، گفت: ۷۵ دستگاه شناور مسافری برای نوروز امسال آماده‌سازی شده‌اند.

محمد سعید‌نژاد امروز در نشست خبری سفرهای نوروزی اظهار داشت: موضوع سفرهای دریایی و رشد آن چند سالی‌ است که مطرح شده و استقبال مردم از این سفرها افزایش یافته است.

وی ادامه داد: سازمان بنادر و دریانوردی از سال‌های گذشته سیاست خود را بر توسعه امکانات و تجهیزات دریایی و بنادر گذاشته است.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: تلاش کردیم، در قالب وجوه اداره شده منابع ساخت و خرید شناور را در اختیار بخش خصوصی قرار دهیم.

سعید‌نژاد گفت: در حال حاضر شناورهای مسافری نوسازی شده‌اند و از نظر ایمنی دریایی در سفرهای دریایی مشکلی نداریم.

سعید‌نژاد با بیان اینکه در بخش سفرهای دریایی به چند حوزه توجه جدی داریم، گفت: آب‌راهه‌ها باید ایمن باشند؛ مسیر تردد شناورهای مسافری دریایی کاملاً تعیین شده و شناورها مکلف به تردد در این مسیر هستند.

وی با بیان اینکه مسیرهای دریایی به صورت دقیق پایش و بررسی می‌شود، گفت: از نظر شرایط جوّی پیش‌بینی‌ها دقیق خواهد بود؛ تجهیزات الکترونیکی را به روز کرده‌ایم و وضعیت آب راهه‌ها رصد و نظارت می‌شود، ضمن آنکه مسیرهای پرحادثه دریایی شناسایی شده‌اند.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: 35 ایستگاه ساحلی مخابراتی در سواحل مستقر شده‌اند.

وی ادامه داد: مسافران می‌توانند برای اطلاع رسانی از وضعیت آب و هوایی دریا، زمان سفرها و اطلاعات مربوط به شناورها با شماره تلفن 24 ساعته 1550 تماس بگیرند.

وی افزود: با توجه به وضعیت داخل برای ساخت شناورها و منابع موجود، در حال حاضر شناورهای ناوگان مسافری دریایی کشور نو و قابل قبول است.

سعید‌نژاد با بیان اینکه از تردد شناورهای غیر استاندارد و غیر مجاز قطعاً جلوگیری می‌شود، گفت: در نوروز 94 75 شناور مسافری فعال خواهند بود که شامل 6 هزار و 755 صندلی است.

وی با اشاره به رشد 16درصد وضعیت ناوگان مسافری دریایی کشور بیان کرد: امسال 31 دستگاه لندی کرافت (شناور حمل خودرو) در نوروز به مردم خدمترسانی می‌کنند که ظرفیت حمل 1750 دستگاه خودرو دارند.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی خاطرنشان کرد: در طرح نوروزی سال 93 ، 7 میلیون و 53 هزار مسافر توسط شناورها جابجا شدند که امسال پیش‌بینی می‌شود، این رقم به 8 میلیون و 400 هزار مسافر افزایش یابد.

سعید نژاد گفت: در طول سال نیز حدود 17 میلیون مسافر توسط شناورها جابجا می‌شوند.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه پایانه‌های مسافری برای ایام نوروز تجهیز و بهسازی شده‌اند، گفت: جلیقه نجات به صورت رایگان بین شناورها توزیع شده است و استفاده از آن الزامی است.

وی از مسافران خواست حتماً به پیام‌های ایمنی توجه کنند و از شناورهای غیر مجاز استفاده نکنند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *