آخرین اخبار

نتیجه مذاکرات آزمون تعیین کننده ای برای شرکای خارجی خواهد بود

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: در توسعه همکاری با خودروسازان جهانی، برای هر نوع همکاری فرش قرمز پهن نمی کنیم و اولویت ما در همکاری های اقتصادی، منافع ملی خواهد بود.

به گزارش کارنت به نقل از ایکوپرس، مهندس هاشم یکه زارع با اشاره به عملکرد این شرکت درچارچوب پیگیری سیاستهای اقتصادمقاومتی در سال 1393گفت: راهبرد بلندمدت ایران خودرو، تکمیل و توسعه زیر ساخت های اصلی صنعت خودروسازی در حوزه های پژوهشی، مهندسی و تولیدی برای  طراحی و تولید خودروهایی در کلاس های مختلف متناسب با استانداردهای روز دنیاست.

وی با اشاره به اقدامات گسترده و موفقی که برای مقابله با تحریم های غیر قانونی اعمال شده علیه صنعت خودروسازی کشورمان صورت پذیرفته است اظهارداشت: امروز در جایگاهی هستیم که نه از موضع یک نیازمند بلکه در جایگاه یک شریک صاحب فناوری با خودروسازان برتر جهان گفتگو می کنیم.

یکه زارع تناسب روابط سیاسی با مناسبات اقتصادی  را به عنوان یک اصل ثابت و غیر قابل تغییر در همکاری میان کشورها، مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: هرگزبرای کشورهایی که در سالهای اخیررفتار، گفتار و عملکرد دوستانه ای با کشورمان نداشته  و احیانا در مسیر بحران سازی تصنعی علیه جمهوری اسلامی ایران گام برداشته و تغییری نیز در رفتارشان مشاهده نمی شود فرش قرمز پهن نخواهیم کرد.

مدیر عامل ایران خودرو خاطر نشان ساخت: درحوزه همکاری با شرکت های خارجی  در کنار ملاحظات اقتصادی و فنی، مهمترین اولویت ما اطمینان از پایداری همکاری و اخذ تضمین برای همکاری بلند مدت به سمت  طراحی مشترک وتولید محصولات جدید و پیشرفته است

یکه زارع با تاکید بر اینکه خوشبختانه با فضای جدید ایجاد شده  از سوی دولت محترم در روابط خارجی، بویژه اتخاذ سیاست تعامل سازنده با کشورهای اروپایی و آسیایی اشتیاق قابل توجهی در سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی برای حضور در بازار ایران ایجاد شده است افزود؛ بدون شک صنعت خودروسازی جایگاه قابل توجهی در این بخش خواهد داشت.

مدیرعامل ایران خودرو بازار ایران را برای خودروسازان خارجی بسیار جذاب دانست و با اشاره به برنامه ایران خودرو برای انتخاب یک شریک تجاری معتبر اروپایی گفت: شرکت های بسیار معتبری خواهان همکاری با ایران خودرو هستند، اما ایران خودرو گذشته را فراموش نمی کند و قراردادها به گونه ای نخواهد بود که با کوچک ترین مشکلی، همکاری ها قطع شود

وی افزود: در رفع مشکل پژو 206 سعی کردیم با همکاری قطعه سازان داخلی کل قطعات آن را داخلی سازی کنیم به صورتی  که هیچ یک از قطعات آن در تولیدات جدید با همکاری پژو تولید نشده است.

یکه زارع گفت: قبل از تشدید تحریم ها، حدود 900 دستگاه از تولید روزانه ایران خودرو به صورت «سی.کی.دی» و با استفاده از قطعات شرکت پژو و سایر شرکت های خارجی ساخته می شد، اما امروز تمام تولیدات ساخت داخل است.

وی خاطرنشان ساخت: یکسال پیش در چنین روزهایی  با بحران ناشی از وجود80 هزار دستگاه خودرو ناقص رو به رو بودیم که با تلاش جهادگرانه کارکنان ایران خودرو همگی تکمیل و تحویل مشتریان شد 115%.

مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو متذکر شد:در چارچوب این سیاست،برنامه هایی را برای همکاری هدفمند با خودروسازان مطرح اروپایی و آسیایی در دست پیگیری داریم که مرحله به مرحله به مورد اجرا گذاشته خواهد شد

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *