آخرین اخبار

پیش‌بینی رکوردشکنی مصرف بنزین در 3 مرحله

در حالی قرار نیست بنزین ویژه نوروزی در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرد که مسئولان شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از افزایش مصرف بنزین در روزهای پایانی سال طی 3 مرحله خبر می‌دهند.

به گزارش کارنت به نقل از فارس، در حالی روزهای پایانی اسفندماه را طی می کنیم که بر اساس اظهارات علیرضا فیض‌بخش رئیس ستاد سوخت دولت همانند سال گذشته هیچ سهمیه ویژه نوروزی را در نظر نگرفته است.

بنابراین در آخرین روز از سال 93 تنها 60 لیتر سهمیه بنزین فروردین ماه در کارتهای سوخت شارژ خواهد شد.

اما نباید فراموش کرد با همین سهمیه های بنزین ماهانه نیز همواره در آخرین روزهای سال مصرف بنزین در کشور رکورد شکنی می کند به عنوان مثال در ایام تعطیلات نوروز سال 93 رکورد مصرف بنزین به بیش از 100 میلیون لیتر نیز رسید.

به همین دلیل مسئولان شرکت ملی پخش فراورده های نفتی از هم اکنون اقدامات لازم را به منظور تامین بنزین نورزوی را فراهم کرده اند.

مسئولان شرکت ملی پخش فراروده های نفتی اعلام کرده‌اند مصرف بنزین در کشور این روزها به 70 میلیون لیتر رسیده است و هرچه به روزهای پایانی سال نزدیک می شویم مصرف بنزین در کشور افزایش می یابد.

بنابراین اولین جهش مصرف بنزین در روزهای پایانی سال رقم خواهد خورد و جهش دوم مصرف در روزهای ابتدایی سال 94 و جهش سوم نیز در روزهای پایانی تعطیلات نوروز خواهد بود که با افزایش خودروهای موجود به نظر می رسد مصرف بنزین در اولین روزهای سال 94 با رکورد شکنی مواجه شود.

این رکورد شکنی مصرف بنزین در روزهای پایانی سال جاری در حالی توسط مسئولان شرکت ملی پخش فراروده های نفتی پیش بینی شده است که قرار نیست دولت فاز سوم قانون هدفمندکردن یارانه ها را اجرا کند، قیمت بنزین برای سال 94 بدون تغییر خواهد ماند و مسئولان شرکت ملی پخش نیز با صراحت اعلام کرده‌اند تغییری در قیمت بنزین و فراورده های پرمصرف نفتی در سال 94 رخ نخواهد داد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *