آخرین اخبارراهنمای سفر

لزوم اطلاع از سلامت فنی خودرو قبل از سفرهای نوروزی

معاون آموزشی و فرهنگ و ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ گفت: رانندگان قبل از سفرهای نوروزی نسبت به سلامت فنی خودرو اقدام لازم را انجام دهند.

 سرهنگ عین الله جهانی معاون آموزشی و فرهنگ و ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به الزام معاینه فنی برای خودرو‌ها اظهار کرد: معاینه فنی یکی از موارد مهمی است که رانندگان می‌بایست قبل از سفر‌های نوروزی به‌ آن توجه ویژه‌ای داشته باشند و در همین راستا باید قبل از سفرهای از سلامت فنی خودرو مطلع شوند.

وی در ادامه بیان کرد: در صورتی که نواقص فنی خودرو محرز شد، راننده می‌بایست نواقع فنی خودرو‌ را برطرف کرده و سپس تصمیم به سفر کردن بگیرد و در طول سفر نیز به ازای هر دو ساعت رانندگی، ۱۵ دقیقه استراحت کند، چرا که یکی از اصلی ترین عوامل وقوع حادثه خستگی و خواب آلودگی از جانب رانندگان است.

معاون آموزشی و فرهنگ و ترافیک پلیس راهور تهران افزود: رانندگان می‌بایست در زمان رانندگی فاصله خود را با خودرو‌های جلویی حفظ کنند، به گونه‌ای که با خودرو‌ی جلویی دو ثانیه فاصله داشته باشد.

این مقام مسئول پلیس گفت: یکی دیگر از علل اصلی تصادف، عدم توجه به جلو است و عواملی که باعث حواس پرتی راننده در حین رانندگی می‌شود، خوردن، آشامیدن، استعامل دخانیات است که برابر آئین نامه، مصرف موارد نام برده در حین رانندگی ممنوع است و سهم بسزایی از تصادف به دلیل عدم توجه به جلو در حین رانندگی است.

وی در پایان اظهار داشت: راننده می‌‌بایست تمام تمرکز و حواس خود را به جلو داشته و به جز رانندگی مشغول کار دیگری نشوند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *