آخرین اخبار

بیشترین عامل تصادفات در ایران خطای انسانی و فرهنگ رانندگی است

مشاور انجمن خودروسازان با بیان اینکه خودروسازان در سال های گذشته توانسته اند استانداردهای اروپا را کسب کنند، مهمترین دلیل اصلی تصادفات در ایران را خطای انسانی و فرهنگ رانندگی بیان کرد.

به گزارش کارنت به نقل از ایرنا، داود میرخانی چهارشنبه شب در گفت وگوی ویژه خبری با عنوان «استاندارد خودرو در ایران» با بیان اینکه اصحاب رسانه در بیشتر مواقع با تبلیغات خود سعی دارند خودرو داخلی را زیرسئوال ببرند، افزود: در حال حاضر در کشور انواع خودرو تولید و مونتاژ می شود اما اصحاب رسانه در بیشتر مواقع دلیل تصادفات را به استاندارد خودرو ربط می دهند.

وی گفت: اصحاب رسانه از نظر استاندارد اشاره ای به کیفیت و وضعیت جاده ها ندارد و به عوامل انسانی و امکانات پلیس نیز نمی پردازد؛ آنها همچنین به فرهنگ رانندگی نیز توجهی نکرده و عامل اصلی تصادفات را به خودرو ربط می دهند.

مشاور انجمن خودروسازان با بیان اینکه دولت قبلی سبب گرانی خودرو شد، افزود: ناتوانی مردم در خرید خودرو ارتباطی با کیفیت خودرو ندارد.

وی خاطرنشان کرد: خودروسازان از سال 1381 استاندارد های لازم را رعایت می کنند و با مصوبات مجلس در سال های 1384 و 1389 که استاندارد الزامی شده، همه موارد استاندارد را به طور کامل اجرایی کرده اند.

میرخانی افزود: یکی دیگر از عوامل در تصادفات ایران، جاده های بی کیفیت و غیراستاندارد است.

سرهنگ احمد رستمی معاون فنی و مهندسی پلیس راهور نیز در این برنامه، گفت: در کشور برای پلاک کردن خودرو، داشتن گواهی استاندارد و محیط زیست الزام آور است و خودروهای که این تاییدیه ها را نداشته باشند، پلاک نمی شوند.

وی افزود: با وجود آنکه انواع خودرو در کشور تولید و مونتاژ می شود اما متاسفانه تاکنون جاده آزمایش خودرو در تصادفات و سایر آزمایشها وجود ندارد و باید خودرو برای تست های مختلف به خارج از کشور فرستاده شود.

وی افزود: هرچند کشورمان تولیدکننده انواع اتوبوس است و این خودروها استانداردهای لازم را دریافت می کنند اما به هیچ وجه تست جاده ای قبل از ورود به چرخه بهره برداری را انجام نمی دهند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *