آخرین اخبار

مجموع درآمد شهرداری مشهد از محل دریافت عوارض خودرو به ۱۶ میلیارد تومان می‌رسد

آذری، مدیر درآمدهای عمومی شهرداری مشهد گفت: متوسط قبوض عوارض هر دستگاه خودرو در سال جاری ۲۰۰ هزار ریال بوده است/ خودروهای فاقد برچسب عوارض از سوی پلیس راهور جریمه می‌شوند.

به گزارش کارنت، محمد آذری تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود امسال با دریافت همه این قبوض عوارض شهرداری مشهد در این کد درآمد 16 میلیارد تومانی داشته باشد. عوارض خودرو دریافتی صرف اموری مانند نصب تجهیزات ترافیکی، خط‌کشی معابر و همچنین آسفالت معابر می‌شود. با توجه به فرهنگسازی صورت گرفته، تعامل بین شهرداری و شهروندان خوب بوده و در پرداخت عوارض خودرو مشهد نسبت به سایر شهرها جلوتر است.

وی با اشاره به جریمه ماهیانه 2 درصدی برای عوارض خودرو پرداخت نشده، عنوان کرد: هر خودرویی که بر چسب عوارض خودرو نداشته باشد توسط پلیس راهور در هر بار معادل 10 هزار تومان جریمه می‌شود. مبنای محاسبه عوارض خودرو بر اساس نوع و سال ساخت خودرو و توسط وزارت امور اقتصاد و دارایی بوده که میانگین عوارض یک‌ساله هر دستگاه خودرو پراید در سال جاری تنها 16 هزار تومان است. در سال جاری برای هر خودرو به طور متوسط و به صورت مستقیم مبلغ 180 هزار تومان توسط شهرداری مشهد هزینه می‌شود. شهروندان تنها 20 هزار تومان این مبلغ را پرداخت می‌کنند و فاصله 160 هزار تومانی تا مبلغ واقعی هزینه‌کرد برای هر خودرو را شهرداری از سایر منابع خود تامین می‌کند.

مدیر درآمدهای عمومی شهرداری مشهد با اشاره به برگزاری جشنواره خوش حسابی پرداخت‌کنندگان عوارض در بهار سال آینده، تصریح کرد: همه کسانی که عوارض نوسازی، کسب و پیشه و خودرو خود را تا پایان سال جاری پرداخت کنند در جشنواره خوش حسابی شرکت داده می‌شوند. از شهروندانی که قبوض عوارض نوسازی هنوز به دستشان نرسیده است درخواست دارم تا با مراجعه با مناطق شهرداری یا تماس با مرکز 137 پیگیری کنند. قبوض کسب و پیشه نیز به زودی در میان اصناف توزیع می‌شود.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *