آخرین اخبار

وانت آریسان بیشتر از ۲۵ میلیون تومان قیمت نمی‌خورد

مدیرعامل ایران خودرو با اشاره به این که شورای رقابت دخالتی در تعیین قیمت وانت آریسان نخواهد داشت گفت ایران‌خودرو با توجه به هزینه‌های تولید قیمت آن را تعیین خواهد کرد که بیشتر از ۲۵ میلیون نخواهد بود.

به گزارش کارنت به نقل از تسنیم ،هاشم یکه‌زارع در حاشیه مراسم امروز توقف خط تولید وانت پیکان به همراه سایر میهمانان حاضر در این مراسم در جمع خبرنگاران حاضر و به پرسش‌های آنها پاسخ داد.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه قیمت نهایی وانت آریسان چه میزان خواهد بود، گفت: شورای رقابت موظف است فقط برای خودروهای سواری ضوابط قیمت‌گذاری تعیین کند، در تولید وانت آریسان ایران‌خودرو با توجه به هزینه‌های تولید قیمت آن را تعیین خواهد کرد.

مدیرعامل ایران‌خودرو افزود: البته قیمت این خودرو بیشتر از 25 میلیون نخواهد بود.

وی دررابطه با زمان عرضه این خودرو به بازار افزود: گزارشات نهایی تولید این محصول و استانداردهای مربوط به آن تحویل پلیس راهنمایی و رانندگی و دیگر نهادها و سازمان های ذیربط شده و پس از اخذ تاییدیه های نهایی به بازار عرضه خواهد شد.

مدیرعامل ایران‌خودرو در رابطه با تولید خودروهای برقی که یکی از تاکیدات رئیس‌جمهور در سال‌های اخیر است به ارائه توضیحاتی پرداخت و افزود: در تولید‌ انبوه خودروهای برقی ما نیازمند پیش‌شرط‌هایی هستیم. براین اساس نخست دولت باید برنامه خود برای ارائه سوبسید به مشتریان این خودروها اعلام کند. در کنار این موضوع زیرساخت‌های تولید این خودروها نیز مهم است، البته باید هماهنگی‌های لازم با وزارت نیرو برای قیمت برق مصرفی این خودروها انجام شود زیرا باید مشخص شود صاحبان خودروهای برقی که در پارکینگ‌ها خودروها را شارگژ می‌کنند چه میزان باید هزینه مصرف کنند.

یکه‌زارع اضافه کرد: در کشورهای توسعه یافته هزینه اندکی از مصرف‌کنندگان برای سوخت خودروهای برقی گرفته می‌شود.

صالحی‌نیا نیز در ادامه صحبت‌های یکه‌زارع به اعلام برنامه وزارت صنعت برای تولید خودروهای برقی و هیبردی اشاره کرد و افزود: براساس مصوبه دولت در سال 93 باید برنامه ریزی لازم برای تولید خودروهای برقی و هیبردی تدوین شود، به همین منظور وزارتخانه نیز اقدامات لازم را در این زمینه انجام می‌دهد.

وی اضافه کرد: برای تولید انبوه خودروهای برقی و هیبردی نیازمند برنامه مشترک وزارت صنعت، وزارت نیرو و سازمان محیط زیست هستیم.

صالحی‌نیا با اشاره به اینکه خودروی برقی اخیری که رونمایی شده است نتیجه کار تحقیقاتی بخش‌های مختلف بوده است، اظهار داشت: در گام نخست این خودروها در ناوگان حمل‌ونقل و تاکسی‌ها استفاده می‌شوند و به شرط استقرار زیرساخت‌های لازم در سطح انبوه در بخش خودروهای سواری نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی با تاکید بر اینکه باید اقداماتی برای مناسب شدن قیمت تمام شده خودروهای برقی از سوی مراجع مربوطه انجام شود، گفت: ما تمام استانداردهایی را که برای تولید خودروهای برقی باید در گام‌های نخست انجام شود را اجرا می‌کنیم اما تولید انبوه آن نیازمند بسترسازی لازم است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *