آخرین اخبار

کارواش بردن خودرو چقدر هزینه دارد؟

نزدیک ایام نوروز است و همه مشغول خرید هستند. در این زمان از سال همه وسایل یا نو می‌شوند یا شبیه نو. اتومبیل یکی از وسایلی است که نمی‌توان هر ساله آن را تعویض کرد به همین دلیل برخی افراد آن را به کارواش‌ها می‌سپارند تا خودروی تمیز شده بیشتر به چشم بیاید.

 لذا در ماه پایانی سال سر کارواش ها بسیار شلوغ می شود و هر چه به نوروز نزدیک تر می شویم کار آنها بیشتر خواهد شد. در همین حال نرخ خدمات کارواش ها در این زمان تفاوت چندانی با سایر مواقع سال ندارد و بیشتر از این که بخواهند افزایش نرخ را اعمال کنند خدمات ویژه به مشتری ارائه می دهند تا سود بیشتری عایدشان شود.

در اواخر ماه بهمن و اسفند، خدمات گسترده تری را نسبت به ایام عادی سال در کارواش ها شاهد هستیم. این خدمات شامل واکس بدنه، پولیش و واکس داخل اتومبیل است. هزینه این خدمات برای هر خودرو متفاوت است و برای خودروهای کوچک ارزان تر و برای خودروهای بزرگ تر و شاسی بلند گران تر خواهد بود.

در این میان نقاشان نیز کار واکس و پولیش را برای براق کردن خودرو انجام می دهند و در ماه اسفند بیشتر از این که بخواهند مشغول رنگ کردن خودرویی شوند زمان خود را به لکه گیری های جزئی و خدمات واکس و پولیش اختصاص می دهند.

و اما هزینه ها

برای این که بتوانیم متوسط قیمت را برایتان شرح دهیم به چند کارواش در چند منطقه تهران سر زدیم تا میانگین قیمت خدمات در این مراکز را گزارش کنیم. برای خودروهای پراید و 206 و خودروهایی در این کلاس، خدمات واکس و پولیش 70 هزار تومان روی دست صاحب خودرو هزینه می گذارد. این در حالی است که اگر مشتری قصد دریافت خدمات دیگر مانند واکس داخل خودرو را نیز داشته باشد باید ده هزار تومان روی مبلغ نهایی خود اضافه کند. با پرداخت این مبلغ واکس لاستیک هم انجام می شود. البته این قیمت جدا از مبلغی است که برای شست شوی خودرو باید پرداخت شود. شستشوی خودرو براساس نرخ مصوب اتحادیه صنف کارواش داران برای خودروهای کوچک 7000 تومان و برای خودروهای بزرگ تر 8000 تومان و برای خودروهای شاسی بلند 13 هزار تومان است.

در کنار همه اینها نظافت داخل یکی از ملزومات پاکیزگی خودروی شماست. در نتیجه پرداخت اضافه مبلغ چند هزار تومانی برای شما رضایت افزا خواهد بود. برای خودروهایی مانند سمند و پژو 405 و غیره نیز این مبلغ به 14 هزار تومان و هزینه واکس و پولیش آن نیز صد هزار تومان قیمت داده شده است.

اگر شما دارای خودروهایی مانند بنز، بی ام دبلیو، آزرا، سوناتا و کمری هستید باید بدانید برای دریافت خدمات شست و شو به همراه نظافت باید 19 هزار تومان پرداخت کنید. هزینه واکس و پولیش این خودروها نیز حدود 200 تا 300 هزار تومان است. هزینه 300 هزار تومانی این نوع خدمات کارواش ها مربوط به خودروهای آلمانی بنز و بی ام دبلیو است.همچنین هزینه خدمات شست وشو برای خودروهای شاسی بلند مانند پرادو، سانتافه و غیره 23 هزار تومان به همراه نظافت داخل و هزینه واکس و پولیش نیز به 370 تا 390 هزار تومان می رسد.

کارواش های بدون آب یا نانو

در همین حال بتازگی برخی کارواش های موسوم به نانو برای جذب مشتری بیشتر اقدام به خدمات در محل کرده اند و با قبول سفارشات تلفنی خدمات خودروی شما را در منزلتان انجام می دهند. این کارواش ها از مواد نانو استفاده کرده و به آب نیاز ندارد و نیازی نیست تا مانند کارواش های سنتی شیلنگ آب را از این طرف به آن طرف بکشند. ویژگی این نوع کارواش براق شدن بیشتر خودور و خاک گرفتگی دیرتر آن است و طبیعی است که قیمت خدمات آنها با دیگر کارواش های معمولی متفاوت باشد.

این کارواش ها برای ارائه خدمات در محل و سرویس کامل خودرو با توجه به اندازه خودرو بین 60 تا 130 هزار تومان دریافت می کنند و برای هر خودرو به طور میانگین باید دو تا سه ساعت زمان بگذارند.

جام جم

برچسب ها

یک نظر

  1. با سلام و خسته نباشید و تشکر از مطلبتون
    قبلا از اینکه صحبتم با موضوع بحث شما سازگار نیست عذر میخوام اما فکر کردم بهتره این موضوع رو بگم
    تازگی بین مردم باب شده بگن بی ام دبلیو!
    کشور تولید کننده خودروی بی ام و آلمان هست و در زبان آلمانی حرف w، “و” تلفظ میشه و به خاطر همین این خودرو بی ام و خوانده میشه!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *