آخرین اخبار

پرتصادف‌ترین خودروهای ایران کدامند؟

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور با اشاره به اینکه 20 درصد تصادفات به دلیل مکالمه با تلفن همراه رخ می‌دهد، گفت: در سازمان ملل و همچنین در کشورمان برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفته تا این آمار کاهش پیدا کند.

به گزارش کارنت، سردار اسکندر مؤمنی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور صبح امروز در همایش تخصصی فرماندهان پلیس راهنمایی و رانندگی سراسر کشور در جمع خبرنگاران با اعلام این مطلب افزود: امروز این همایش با حضور حدود هزار نفر از مدیران و رؤسای پلیس‌های تخصصی راهور ناجا برگزار شد.

وی تصریح کرد: قرار است در طرح نوروزی سال 94 بیش از 50 هزار نفر از مأموران پلیس راهور کار کاهش ترافیک و همچنین مدیریت حمل و نقل جاده‌ای را به عهده بگیرند.

وی افزود: متأسفانه در نوروز 41 درصد از تصادفات به دلیل برخورد و واژگونی است که این برخورد و واژگونی خودش ناشی از خواب‌آلودگی و عدم ایمنی خودروی مورد نظر است.

مؤمنی تصریح کرد: تلاش خواهیم کرد تا با توجه بیشتر به معاینه فنی و همچنین فرهنگ‌سازی برای عدم رانندگی در زمان خواب‌آلودگی این عدد را کاهش دهیم.

وی همچنین درباره خودروهای پرحادثه در کشور نیز گفت: براساس بررسی‌های انجام شده پراید، پیکان و وانت نیسان پرحادثه ترین خودروها هستند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور گفت: در نوروز امسال 15 درصد توان موتوری پلیس راهنمایی و رانندگی افزایش خواهد یافت و این در حالی است که ما دیگر خودروی خارجی وارد نخواهیم کرد و صرفا از خودروهای داخلی استفاده خواهیم کرد.

سردار مؤمنی درباره پدیده زشت و قبیح اخذ رشوه توسط برخی از مأموران گفت: شاید در سال‌های دور این پدیده رخ می‌داده و در حال حاضر هم مدعی نمی‌شویم که این مشکل وجود ندارد اما آمارهای مربوط به آن بسیار کاهش یافته است.

وی درباره سیستم هوشمندسازی جاده‌های کشور نیز گفت: بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که با سازمان راهداری منعقد شده مقرر شده 30 هزار کیلومتر از جاده‌های کشور به این سیستم متصل شوند که با توجه به 5 هزار کیلومتر مجهز شده قبلی امیدواریم بتوانیم پایش بهتری در جاده‌های کشور داشته و از وقوع برخی حوادث و تخلفات جلوگیری کنیم.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور درباره موضوع آتش‌سوزی خودروها و امدادرسانی به آنها نیز گفت: آتش‌نشانی همیشه با ما همکاری لازم را داشته است اما از آنجا که آتش‌نشانی‌ها در شهرها و زیر نظر شهرداری‌ها هستند تا به جاده و محل وقوع حادثه برسند زمان طولانی سپری می‌شود که این امر ضرورت تأسیس آتش‌نشانی جاده‌ای را بیش از پیش نشان می‌دهد.

وی در خاتمه درباره خطای دوربین‌‌های ثبت سرعت و ثبت تخلف نیز گفت: نمی‌گوییم دوربین‌ها خطا ندارند اما خطای آنها در حد صفر است.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *